tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Tenere 700 z przebiegiem ponad 270 tys. km. Paul jedzi motocyklem i pomaga cierpicym na stwardnienie rozsiane
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha Tenere 700 z przebiegiem ponad 270 tys. km. Paul jedzi motocyklem i pomaga cierpicym na stwardnienie rozsiane

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.01.23, 15:10 Drukuj

Silnik CP2 jest bardzo udaną konstrukcją, a Yamaha Tenere 700 cieszy się ogromną popularnością od momentu premiery. Pewien motocyklista z USA udowadnia, że to zainteresowanie jest w pełni uzasadnione. Paul przejechał swoją Tenere 700 ponad 270 tys. km i przy okazji pomaga cierpiącym na stwardnienie rozsiane, biorąc udział w różnych wydarzeniach i zbierając pieniądze również online.

"Powiedziano mi kiedyś, że lekarstwo na stwardnienie rozsiane jest milion mil stąd, więc pomyślałem, że po nie pojadę i przywiozę z powrotem" - to napis, który wita nas na stronie internetowej Paula Pellanda. W sierpniu 2005 r. zdiagnozowano u niego nawracająco-zwalniające stwardnienie rozsiane. Od tego czasu jeździ po Stanach Zjednoczonych, żeby zwiększyć wśród ludzi świadomość istnienia tej choroby i inspirować tych, którzy zostali nią dotknięci.

NAS Analytics TAG

Film z Paulem został opublikowany w grudniu. Wtedy jego Yamaha Tenere 700 miała na liczniku ponad 170 tys. mil, a więc ponad 270 tys. km. Cały dystans pokonała na jednym silniku. Dopiero po 100 tys. mil właściciel zdecydował się na wymianę oleju w przednim zawieszeniu. Opony zmienia nawet 10 razy w ciągu roku. Z wyposażenia dodatkowego zainstalował dodatkowy kanister z paliwem w miejscu kufra centralnego, kufry boczne, stopkę centralną, mufki, wysoką szybę, gmole, osłonę pod silnik i halogeny. Podczas swojej misji zebrał już ponad 400 tys. dolarów.

Wcześniej Paul również jeździł Yamahą, ale był to turystyczny cruiser Star Venture. Ma też na koncie kilka rekordów - np. w 2019 r. przez 24 godz. jechał motocyklem na... hamowni. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda Yamaha Tenere 700 Paula i dowiedzieć się więcej o jego niezwykłej podróży. Warto też odwiedzić jego kanał Long Haul Paul w serwisie YouTube, gdzie dokumentuje swoje podróże.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr