tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha SR500H przesiedziaa 40 lat w skrzyni, a teraz trafi na aukcj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha SR500H przesiedziaa 40 lat w skrzyni, a teraz trafi na aukcj

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.11.02, 07:50 Drukuj

Bycie pierwszym właścicielem motocykla to fantastyczne uczucie, ale są tacy, którzy nigdy nie wyciągnęli motocykla ze skrzyni. Tak jest w przypadku tego egzemplarza Yamahy SR500H, który wkrótce trafi na aukcję.

Yamaha SR500 była oferowana od 1978 roku i produkowano ją aż do roku 1999. W 1981 roku motocykl zniknął z rynku amerykańskiego, ale pozostawał w sprzedaży w Japonii i Europie. Równolegle produkowano model SR400, który był przeznaczony tylko na rynek japoński. W obu modelach był ten sam silnik, ale SR500 charakteryzował dłuższy skok tłoka oraz elektryczny zapłon. Jednocylindrowy piec generował moc 33 koni mechanicznych, a deklarowana prędkość maksymalna wynosiła niecałe 155 km/h. Motor pochodził z modelu enduro - XT500. Oba motocykle do dzisiaj są uważane za niezniszczalne i często stanowią bazę do budowy maszyn w stylu cafe racer.

NAS Analytics TAG

Egzemplarz, który zostanie zlicytowany przez dom aukcyjny Mecum, jest o tyle wyjątkowy, że nigdy nie opuścił skrzyni. Motocykl pochodzi z ostatniego roku produkcji. Maszyna pochodzi z kolekcji zmarłego Charlesa Hardina. Rodzina Hardinów prowadzi salon motocyklowy Empire Cycle w Spokane, w stanie Waszyngton. Aukcja Mecum Las Vegas 2022 potrwa od 25 do 29 stycznia 2022 roku, więc jeżeli chcecie kupić kapsułę czasu, to macie czas na przygotowanie do licytacji.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr