Freestyle FMX - Wysokie loty Polaka
Bartek Ogłaza zajmuje 9. i 2. miejsce we Włoszech i dostaje przepustkę do Mistrzostw ¦wiata we Freestyle Motocrossie!
Kolejne rozgrywki z prestiżowej serii NIGHT of the JUMPs 2006 odbyły się tym razem w Turynie, w hali Mazda Palace. Podczas weekendu 6-7 maja rywalizowało tam dwunastu dopuszczonych do startu zawodników m.in. z Niemiec, Włoch, Czech, RPA, Szwajcarii i Norwegii. Polskę reprezentował Bartek Ogłaza (DIVERSE EXTREME TEAM), nasz najlepszy zawodnik we Freestyle Motocrossie. Był to dopiero jego drugi start w międzynarodowych zawodach IFMXF (International Freestyle Motocross Federation), pozwalaj±cych na zdobycie punktów do ¶wiatowego rankingu. Ogłaza tradycyjnie skakał na motocyklu Suzuki RM250, wyposażonym już w profesjonalnie przerobione zawieszenie, specjaln± kierownicę i półkę zawieszenia. Miał też do dyspozycji rezerwow± maszynę oraz mechanika.
Bartek nie musiał uczestniczyć w przed kwalifikacjach. W sobotę wyst±pił od razu w konkursie głównym, ale swój przejazd będzie chciał jak najszybciej wymazać z pamięci. Brak do¶wiadczenia na ciasnych, trudnych technicznie arenach odebrał mu pewno¶ć siebie i spowodował poważn± tremę. W efekcie Ogłaza nie wykonał połowy z zaplanowanych ewolucji i zaj±ł dwunaste miejsce. Podczas kolacji przeprosił towarzysz±c± mu ekipę za popełnione błędy i po ich dokładanym przeanalizowaniu obiecał poprawę rezultatu.
W niedzielę Bartek Ogłaza skakał jako pierwszy w konkursie, co dodatkowo zwiększało presję. Jednak perfekcyjnie wykonał swój program, zdobywaj±c uznanie publiczno¶ci i sędziów. Oklaskiwali go również organizatorzy z IFMXF. Nasz reprezentant zaj±ł 9. miejsce. Pokonał m.in. Włocha, który dwukrotnie wykonał Backflip’a (salto w tył). W przerwie przed finałem Ogłaza został zaproszony do konkursu Highest Air, czyli skoku wzwyż nad poprzeczk±. Nigdy wcze¶niej nie brał udziału w takich zawodach. Debiut wypadł fantastycznie! Bartek pokonał Jimmiego Verburgha, legendę europejskiego Freestyle Motocrossu. Skoczył 7,60 m i zaj±ł drugie miejsce. Przegrał zaledwie o 20 cm z Liborem Podmolem z Czech, liderem dyscypliny Highest Air.
Po zakończeniu NIGHT of the JUMPs w Turynie zadowolony z występu Bartek Ogłaza powiedział:
„Sobotę uważam za katastrofę, w niedzielę pokazałem na co mnie stać. Tor okazał się naprawdę trudny. Najdłuższy skok liczył 22 m odległo¶ci, ale problem w tym, że nie było miejsca na rozpęd. Najmniejsze zawahanie kończyło się niedolotem. Tak znakomity zawodnik jak Mat Rebeaud, lider rankingu IFMXF, podczas treningu wbił się w nasyp po zbyt krótkim locie. Siła uderzenia wyrwała element z jego motocykla.”
„Spodobał mi się konkurs skoku nad poprzeczk±, potrenuję i mam zamiar powalczyć na następnych zawodach. Dostałem zaproszenie na dwie jesienne imprezy IFMXF w Niemczech, które wcze¶niej były zarezerwowane tylko dla najlepszych. Zostałem również dopuszczony do startu w pełnym cyklu Mistrzostw ¦wiata! Chciałbym serdecznie podziękować firmom POLand POSITION i Red Bull Polska za szczególny wkład w mój start w Turynie. Oczywi¶cie nie byłoby mnie tam bez DIVERSE EXTREME TEAM. Dzięki i do zobaczenia w powietrzu!”
Bartka Ogłazę wspieraj±:
- DIVERSE
- POLand POSITION
- SHELL ADVANCE
- THOR
- OAKLEY
- ALPINESTARS / INTER MOTORS
Szczególne podziękowania:
- POLSKI ZWIˇZEK MOTOROWY
- RED BULL POLSKA
- WWW.RAFALWIELGUS.COM
- EXTREME SPORTS CHANNEL
Informacja prasowa opracowana przez:
Salto Motorsport
Grzegorz D±browski
tel. 503 600 500
saltomoto@wp.pl







Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarzeno to godnie.
Odpowiedz