tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki Alpe Adria w Poznaniu
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wyniki Alpe Adria w Poznaniu

Autor: Lovtza 2011.08.08, 14:12 23 Drukuj

Za nami poznańska runda Alpe Adria. O piątkowych wyścigach pucharów już wspominaliśmy, dziś publikujemy wyniki z soboty i niedzieli.

W sobotę rozegrano cztery wyścigi w dla sześciu klas. W pierwszym połączonym wyścigu Superstocki 1000 pojechały z Superbikami. W Superbikach nie do powstrzymania był Greg Junod, który wygrał przed Januszem Oskaldowiczem i Litwinem Sarunasem Pladasem. Bardzo ciekawy pojedynek rozegrał się w tym czasie pomiędzy Andym Meklauem i Gwenem Giabbanim. Choć ten drugi wiedział już że nie ma szans na tytuł Mistrza Polski i tak nie zamierzał odpuścić utytułowanemu rywalowi. Starcie trwało do ostatnich metrów, ostatecznie to jednak Austriak został zwycięzcą. Trzeci w dużych Stockach dojechał Mariusz Kondratowicz.

NAS Analytics TAG

W połączonym wyścigu Supersport i Superstock 600 Junior było sporo walki. W Juniorach była to walka nieco bratobójcza, bo rozegrała się między Adrianem Paskiem i Mateuszem Korobaczem. W jej efekcie Mateusz wywieziony w żwir musiał zapomnieć o walce o podium. Na mecie pierwszy zameldował się Artur Wielebski, drugi Adrian Pasek a podium, uzupełnił Kuba Wróblewski. W Supersportach Walka rozegrała się zgodnie z oczekiwaniami miedzy Danielem Bukowskim, a Markiem Szkopkiem. Wygrał Buła, Marek musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci sklasyfikowany został pierwszy Junior, czyli Artur Wielebski.

Kolejny wyścig to Puchar Suzuki GSX-R, który przyniósł wiele zamieszania w klasyfikacji generalnej. Od startu w klasie GSX-R 1000 prowadził lider klasyfikacji, Sebastian Sosna. Niestety zwycięzca ostatnich dwóch wyścigów miał problemy z motocyklem i musiał wycofać się z rywalizacji. Można powiedzieć, że fortuna kołem się toczy, ponieważ wyścig wygrał Michał Sikora, który wczoraj ...miał defekt motocykla. Po pięciu wyścigach w klasyfikacji generalnej różnica między Sebastianem i Michałem wynosi jedynie siedem punktów i o tytule zdecyduje ostatnie starcie we wrześniu. W klasie GSX-R 600 najlepszy był dziś Marcin Knawa, ale liderem klasyfikacji generalnej pozostał Marcin Sikora, który na pierwszym okrążeniu był blisko upadku.

W pucharze BMW trudno mówić o wielkim zaskoczeniu. Pierwszy do mety przyjechał Marcin Kondratowicz, drugi Tomasz Serafin, a trzeci Andrzej Sztuder.

Niedziela to już zawody Alpe Adria. Pierwszy wyścig Superstocków 600 zdominowali Czesi. Karel Pesek zameldował się na mecie z bezpieczną przewagą przed Janem Halbichem i Jirzim Klejchem. W klasyfikacji naszych Juniorów najszybszy w ten weekend ponownie okazał się Artur Wielebski przed Mateuszem Korobaczem i Adrianem Paskiem.

W wyścigów dużych Stocków dominował i wygrał nie kto inny jak Andy Meklau. Giabbani zepsuł star i musiał mozolnie przedzierać się do przodu. Czasu i energii wystarczyło na przebicie się na drugą pozycję. Trzeci do mety dojechał Bułgar Martin Choy.

W Supersportach tylko dwóch Polaków było w stanie nawiązać walkę z czeskimi zawodnikami. Oczywiście chodzi o Marka Szkopka i Daniela Bukowskiego. Daniel przez pewien okres nawet prowadził, ale paciak kosztował go utratę wielu pozycji. W tym czasie Marek uparcie przedzierał się do przodu, aby w końcówce wyścigu wpaść na metę jako drugi za Patrikiem Vostarkiem i tuż przed Igorem Kalabem. Niestety kontakt Marka i Igora tuż za linią mety doprowadził do poważnej kraksy, przez co obu zawodników z toru zwiozły karetki. Na szczęście wypadek jedynie wyglądał bardzo groźnie, zawodnicy są mocno potłuczeni, ale wszystko wskazuje na to że obyło się bez poważniejszych urazów.

Z dodatkowymi „atrakcjami” odbył się także wyścig Superbike. Już od startu lekko pokropywał deszcz ale w pewnym momencie opady stały się intensywniejsze i po wyjechaniu z toru Jana Halbicha sędziowie wywiesili czerwone flagi. We wznowionym wyścigu większość zawodników pojechała na oponach deszczowych i była to dobra decyzja, gdyż nad torem rozpadało się na dobre. Wygrał Meklau, drugi był Oskaldowicz, ale pozycji musiał bronić do ostatnich metrów przed Bartkiem Wiczyńskim.

W łączonym biegu GP125 i SP125 mieliśmy polski akcent. W klasie GP wygrał Julian Mayer przed Allessio Capellą i naszym młodziutkim Szymonem Kaczmarkiem. W SP pierwszy na mecie zameldował się Stefano Schillaci, drugi Michal Puskar, a trzeci Peter Rauch.

W naszych rodzimych 125 w końcu udało się rozegrać kolejną rundę. Pierwszy na mecie pojawił się Przemek Piastowski, a za nim Dominik Stefanowski i Dawid Stefanowski.

Udało się także rozegrać bieg Endurance. Wyniki znajdziecie na zdjęciach obok. Pełna relacja już wkrótce na stronach Ścigacz.pl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
start superstock 1000 superbikestart superstock 1000
NAS Analytics TAG
start gsxr cupstart supersport
start bmw s1000rr cuppasek prowadzi
superbike wyscigsuperstock 600
szkopekwyscig supersport
daniel bukowskimeklau odbiera puchar
andy meklaumeklau po wyscigu
podium superstock 1000podium superbike
podium superstock 600podium superstock 600 junior
Podium BMW Sobotapodium superstock 1000 poznan
podium superbike poznanpodium supersport
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę