tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Więckowscy szybko w Mistrzostwach Słowacji

Więckowscy szybko w Mistrzostwach Słowacji

Autor: Informacja prasowa 2010.04.22, 11:30 Drukuj

Zawodnicy Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier Lublin także wyjechali trenować na Słowację. Podopieczni trenera Marcina Wójcika w weekend 10-11 kwietnia startowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Juniorów w Motocrossie, a w niedzielę w Pucharze Słowacki w Motocrossie.

Słowackie zawody miały międzynarodowy charakter, oprócz gospodarzy pojawiło się wielu Czechów, Węgrów i Polaków. Wśród naszych rodaków oprócz zawodników z KM Cross EkoKlinkier Lublin wystąpili także: Patryk Galica, Maciej Chyc-Magdzin, Jan Stachoń-Tutoń, Dominik Olszowy, Patryk Zdunek i Tomek Wysocki. W sobotnich Mistrzostwach Słowacji najlepiej z zawodników KM Cross EkoKlinkier Lublin zaprezentował się Maciej Więckowski.

Maciek zwyciężył w swojej klasie MX85. Nieco słabiej poszło Wiktorowi Więckowskiemu, który uplasował się na ósmym miejscu. W najmniejszej klasie MX65 wystartował jedynie Maciek Sagan i zakończył zawody na dwunastej pozycji. W klasie MX2 Junior do walki stanęli bracia Kuba i Bartek Piątkowie oraz Filip Więckowski. Doskonały występ polskich zawodników był sporym zaskoczeniem dla organizatorów. Bezkonkurencyjny okazał się Patryk Galica, który od lat startuje na Słowacji i doskonale zna tamtejsze tory. Drugie miejsce zajął były zawodnik KM Cross EkoKlinkier Lublin, Tomasz Wysocki. Trzeci do mety dojechał Filip Więckowski. Bracia Piątkowie zajęli odpowiednio: Bartek szóste, a Kuba ósme miejsce.

W niedzielę nasi reprezentanci ponownie stanęli do walki na torze. Organizatorzy dokonali zmian i mniejsze klasy MX65 i MX85 wystartowały razem. Świetnie w zawodach radził sobie Maciek Sagan, który zwyciężył w swojej klasie MX65.  W klasie MX85 Maciek Więckowski miał  pecha i ostatecznie zakończył wyścigi na piątym miejscu. Szczęście dopisało za to Wiktorowi Więckowskiemu, który zajął w całych zawodach drugą lokatę. W klasie MX2 Junior, podobnie jak w sobotę, ton rywalizacji nadawali Polacy. Był to wspaniały pokaz motocrossu. Sekundy decydowały o zwycięstwie, a walka trwała do końca. Ponownie zawody wygrał Patryk Galica. Drugie miejsce zajął Filip Więckowski, trzecie Kuba Piątek, a czwarty był Bartek Piątek - wszyscy z KM Cross EkoKlinkier Lublin.

Kolejną okazją do startów będą Mistrzostwa Europy na Litwie w najbliższy weekend. W zawodach wystartują najmłodsi zawodnicy KM Cross EkoKlinkier Lublin w kategoriach MX65 i MX85,