tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wargala wystartuje w Austrii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wargala wystartuje w Austrii

Autor: Informacja prasowa 2009.07.03, 15:00 Drukuj

Już w ten weekend Łukasz Wargala wystartuje w pi±tej rundzie IDM Superbike. Tym razem na piekielnie szybkim, austriackim torze Salzburgring.

Po swoim życiowym sukcesie i wywalczeniu siedmiu punktów w drugim wy¶cigu czwartej rundy na Sachsenringu, Wargala udaje się do Austrii w dobrym nastroju i jest gotowy, by na kolejnym zupełnie nowym dla siebie torze, walczyć o miejsce w pierwszej piętnastce.

Dzięki ¶wietnej jeĽdzie w Saksonii, zielonogórzanin znajduje się na dwudziestej pi±tej pozycji w klasyfikacji generalnej, w której, z przewag± siedemdziesięciu dwóch punktów, prowadzi jego zespołowy kolega z ekipy Yamaha Motor Deutschland, Joerg Teuchert.

Klasa IDM Superbike swój międzynarodowy status zawdzięcza nie tylko listom startowym pełnym nazwisk z całej Europy, ale także dwóm rundom, które odbywaj± się poza terenem Niemiec. Holenderskie Assen, na którym wystartuje pod koniec sezonu, Wargala poznawał tydzień temu, komentuj±c rundę M¦ MotoGP na antenie kanału SportKlub, ale tor w Austrii jest dla niego całkowit± nowo¶ci±.

Malowniczo położony Salzburgring liczy sobie 4255 metrów i jest oddalony o niecały trzysta kilometrów na zachód od Wiednia. Trasa słynie z niesamowicie szybkich zakrętów i najwyższej ¶redniej prędko¶ci w kalendarzu IDM Superbike: 189 km/h.

Pierwsze treningi już w pi±tek, sobotnie kwalifikacje klasy Superbike w godzinach 10:20-11:00 i 14:45-15:25, za¶ wy¶cigi w niedzielę, pi±tego lipca, odpowiednio o 11:00 i 14:45. Długo¶ć każdego wy¶cigu to osiemna¶cie okr±żeń.

W akcji na Salzburgringu nie zabraknie także zawodników mniejszych klas: 125ccm, Supersport, Superstock, Sidecar i pucharu Yamahy R6. Bilet weekendowy jak zwykle kosztuje 32 Euro. Więcej informacji: www.salzburgring.com oraz www.idm.de. Więcej informacji o startach Łukasza pod adresem www.wargala.pl.

Łukasz Wargala

„Choć Salzburgring jest malowniczo położony, nie ma nowy o relaksie w Alpach. Jestem bardzo zmotywowany po ostatnim wy¶cigu i jadę do Austrii by walczyć o kolejne punkty. To dla mnie kolejna nowa trasa, ale ogl±dałem wy¶cigi z poprzednich sezonów i wiem mniej więcej czego się spodziewać. Ten tor powinien sprzyjać mojemu stylowi jazdy, więc jestem optymistycznie nastawiony do rywalizacji."

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę