tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Vespa 946 Dragon to mocno limitowany skuter dla miłośników astrologii. Wchodzimy w rok drewnianego smoka
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Vespa 946 Dragon to mocno limitowany skuter dla miłośników astrologii. Wchodzimy w rok drewnianego smoka

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.01.23, 11:57 Drukuj

Rok 2024 jest rokiem drewnianego smoka. W chińskiej astrologii symbolizuje moc i energię. Vespa świętuje go w swoim stylu i przedstawiła mocno limitowaną specjalną edycję modelu 946. Premiera będzie miała miejsce 24 stycznia w Hong Kongu.

Vespa 946 to chyba najbardziej charakterystyczny model w ofercie włoskiego producenta. Zbudowana na bazie Primavery używana jest głównie na specjalne okazje. Wyjątek stanowi model RED, który od kilku lat znajduje się w ciągłej ofercie. Największym hitem była limitowana edycja wypuszczona w kolaboracji z Emporio Armani. Już rok po zakończeniu produkcji można było na niej zarobić ok. 20 tys. zł, a teraz ceny egzemplarzy z niskim przebiegiem przekraczają 100 tys. zł.

NAS Analytics TAG

Czy Vespa 946 Dragon ma szansę dołączyć do Emporio Armani? Skuter zostanie wyprodukowany w liczbie 1888 szt., choć producent nie zdradził, dlaczego wybrano akurat ten motyw. Można było ograniczyć produkcję np. do 60 szt., ponieważ rok smoka występuje raz na 60 lat. W chińskim horoskopie jest 12 zwierząt i 5 różnych elementów. W chińskiej kulturze smok symbolizuje moc, siłę, szczęście i boskość.

Vespa 946 Dragon jest oklejona motywem zielonego smoka, który przypomina rysunki z chińskiej kultury. Wraz ze skuterem pojawi się też kurtka z logo Vespy i zielonym smokiem, którego umieszczono na klatce piersiowej i na plecach. Pojawi się również kask ze smoczym motywem. Kurtka jest już do kupienia w sklepie internetowym Vespy za 1300 euro. W Niemczech skuter będzie kosztował 12 tys. euro, a więc ok. 52 tys. zł.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę