tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Udany debiut w Pucharze Europy Alpe Adria Cup
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Udany debiut w Pucharze Europy Alpe Adria Cup

Autor: Informacja prasowa 2017.05.31, 17:19 Drukuj

W ostatni weekend maja w Poznaniu odbyła się połączona runda Pucharu Europy AAC oraz Mistrzostw Polski. Swój obiecujący debiut w klasie Superstock 1000 zaliczył zawodnik temu Graften Motorsport - Daniel Mańkowski. Dla olsztyńskiego zespołu jest to historyczne wydarzenie, ponieważ było one połączone z premierą długo wyczekiwanej, flagowej drukarki 3D - Graften One. 

Dla obu serii wyścigowych była to I runda sezonu 2017. Zawody wzbudziły wielkie zainteresowanie mediów oraz kibiców, ponieważ na poznański tor wyścigowy zjechała się śmietanka wybitnych i piekielnie szybkich kierowców z całej Europy. Wśród zawodników znaleźć można było wiele nazwisk znanych z różnych cykli Mistrzostw Świata a nawet Grand Prix. Team Graften Motorsport wystawił swojego zawodnika w najmocniej obłożonej klasie Superstock 1000. Kategoria ta finalnie okazała się szybsza od tzw. królewskiej klasy Superbike (zwycięzca Superstock 1000 pokonał dystans 14 okrążeń w czasie krótszym aniżeli zwycięzca Superbike). Paradoksalnie, motocykle Superstock mają bardzo ograniczoną możliwość modyfikacji i przeróbek w odróżnieniu od tych drugich.

NAS Analytics TAG

Daniel w kwalifikacjach do piątkowego wyścigu wywalczył 15 pole startowe w stawce 32 zawodników łączonego wyścigu Alpe Adria Cup i WMMP. Po zaciętej walce z rywalami na mecie zameldował się, co prawda nieco poza punktowaną strefą AAC, ale w Mistrzostwach Polski Superstock 1000 zajął doskonałe 7 miejsce. Do drugiego wyścigu Mańkowski ustawił się z 16 pola wyprzedzając tym samym utalentowanego, obecnego II Vice Mistrza Polski. Po stoczeniu kolejnych, zaciętych pojedynków ponownie o włos rozminął się ze strefą punktowaną Pucharu Europy, ale do mety dowiózł cenne 8 punktów za 8 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

A oto, co sam zawodnik ma do powiedzenia o minionym wyścigowym weekendzie:

Jestem niezmiernie szczęśliwy i bardzo zadowolony z tego, że mogliśmy zaprezentować się na poznańskim obiekcie. Mam tu na myśli zarówno rywalizację sportową jak i prezentację naszego "flagowca": Graften One. Zainteresowanie naszą innowacyjną drukarką i nowatorskimi rozwiązaniami dla motorsportu przeszło nasze oczekiwania. Wygląda na to, że jesteśmy pierwszą firmą która wdraża technologie przyrostowe w polskich wyścigach na taką skalę. Oferujemy kompletnie nowe podejście do przygotowania motocykli wyścigowych i nie tylko, ponieważ dzięki naszym drukarkom każdy zawodnik zyskuje korzyści:

  • natychmiastowego dostępu do bardzo tanich części (wielokrotnie tańszych od tych pozyskanych drogą tradycyjną);
  • możliwości łatwego spersonalizowania części i dostosowania do własnych potrzeb;
  • braku konieczności magazynowania zapasowych części, ponieważ w razie konieczności użycia może je sobie po prostu wydrukować.

Części drukować można z przeróżnych bardzo wytrzymałych materiałów. Poza samą sprzedażą drukarek również oferujemy usługę projektowania/modelowania 3D. Dla naszych klientów przygotowujemy również bezpłatną bazę projektów 3D części racingowych do popularnych motocykli. Po więcej informacji zapraszam na naszą nową stronę www.graften.com

Wracając do samych wyścigów zacząć muszę od tego, że tegoroczne przygotowania do sezonu nie były dla nas łatwe. Potężny wypadek na Slovakiaring czy długie oczekiwanie na sportowe zawieszenie, które ciągle nie jest jeszcze odpowiednio zestrojone sprawiło, że ciągle nie jesteśmy jeszcze w stanie pokazać naszego pełnego potencjału w wyścigach. Mimo to, udało nam się podczas minionej rundy niemal w pełni zrealizować nasze cele. Udział w obu wyścigach przyniósł wiele satysfakcji. W pierwszym wyścigu, po nieudanym starcie spadłem przez moment nawet na 24 pozycję, ale dzięki wielkiej determinacji i bezkompromisowej walce odrobiłem straty by ostatecznie zakończyć wyścig na 7 pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Polski (niestety tuż poza strefą punktowaną AAC). Do sobotniego wyścigu wystartowałem z 16 pola wyprzedzając utalentowanego II Vice Mistrza Polski Wojtka Wróbla. Po stoczeniu kilku zaciętych pojedynków z rywalami do mety dotarłem ponownie o włos od pierwszy punktów w Pucharze Europy, ale za to na solidnym 8 miejscu Mistrzostw Polski. Minione zawody pokazały nam, jak już daleko zaszliśmy i jak wielki drzemie w nas potencjał na przyszłość. Jako zespół udowodniliśmy, że mamy dużo doświadczenia i własne metody pracy, które sprawiają, że ciągle robimy postępy, wspinamy się do góry i rozwijamy.

Bardzo serdecznie dziękuję całemu zespołowi za nieocenioną pomoc, bez której sam nie dałbym rady. Jestem wdzięczny Wam wszystkim, którzy mnie ciągle wspieracie i we mnie wierzycie. Dzięki Wam, nie tracę motywacji i energii do działania. Wielkie dzięki!

Niezawodnie od poprzedniego sezonu MOCY DODAJĄ NAM:

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr