tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tytuły w Mistrzostwach Świata Enduro rozdane

Tytuły w Mistrzostwach Świata Enduro rozdane

Autor: Reklama 2015.10.06, 14:45 1 Drukuj

W ubiegły weekend odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Świata Enduro, gdzie rozdano tytuły w poszczególnych klasach.

Ostatnia runda mistrzostw została rozegrana we francuskiej miejscowości Requista, gdzie Metzeler zdobył 26 tytuł Mistrza Świata za sprawą swoich utalentowanych zawodników. W klasie E1 mistrzem został Fin Eero Remes (TM Racing), w E2 Francuz Antoine Meo (KTM Factory Racing), a w klasie Kobiet Hiszpanka Laia Sanz (KTM Factory Racing). Cała trójka w sezonie 2015 korzystała z ogumienia Merzeler MCE 6 Days Extreme.

Francuzi przygotowali niesamowicie wymagającą trasę, idealnie wpisującą się w charakterystykę opon Metzeler MCE 6 Days Extreme. Klasę E2 zdominował Antoine Meo, który na mecie rajdu powiedział:

Jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się, że po sezonie w enduro będę mógł wystartować w Rajdzie Maroka. Chciałem podziękować mojemu zespołowi KTM Farioli oraz Metzelerowi za opony, które dają mi pewność siebie w każdych warunkach.

W klasie E2 na drugiej pozycji znalazł się doświadczony Alex Salvini, zawodnik zespołu Honda-Redmoto-Zanardo.

Eero Remes (TM Rarcing) także wykrzesał z siebie ostatnie siły by ostatecznie pokonać Christophe’a Nambotin w walce o tytuł w klasie E1. Remes korzystał oczywiście z opon Metzeler. W klasie kobiet niedościgniona jest Laia Sanz, która wygrała 7 z 8. wyścigów w tym roku.

Metzeler wspiera zawodników enduro od 1935 roku, dostarczając ogumienie do najlepszych fabrycznych zespołów, w tym zespołu KTM-a i Hondy. Opona Metzeler MCE 6 Days Extreme była rozwijana wraz z regulacjami FIM, przy współpracy z Mistrzami Świata.