tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tourist Trophy po kolumbijsku, czyli Motovelocidad del Valle w Valler del Cauca ! Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tourist Trophy po kolumbijsku, czyli Motovelocidad del Valle w Valler del Cauca !

Autor: Alonzo 2019.03.23, 16:52 Drukuj

Motovelocidad del Valle odbywa się na ulicach Valler del Cauca, w  Kolumbii. Oczywiście, chociaż większość mieszkańców Valler del Cauca nigdy nie była na Wyspie Man, dla reszty świata Motovelocidad del Valle to takie kolumbijskie Tourist Trophy. Podobnie jak na Wyspie Man chodzi o zachowanie możliwie surowych, drogowych warunków wyścigu, z tłumami gapiów na poboczu toru i z naturalnymi przeszkodami na trasie. Oznacza to, również że motocykliści muszą nauczyć się "toru" na pamięć, ponieważ nie ma drogowskazów, pomagających poruszać się po uliczkach miasteczka. Jedyną wskazówką są ustawieni widzowie i obowiązuje tu zasada "skręcaj tak, jak tłum na poboczu. Jeśli chodzi o krawężniki i pułapki żwirowe, to w Motovelocidad del Valle mamy tylko krawężniki. Pułapki również są, ale nie żwirowe. Słupy, ściany budynków i inne niebezpieczne elementy są prowizorycznie przykryte starymi materacami i oponami:

 

~~~~~------~~~~~

 

Każdy błąd w Motovelocidad del Valle może spowodować bardzo poważne obrażenia, ponieważ prowizoryczny tor nie ma żadnych stref bezpieczeństwa. Zawodnicy przejeżdżają z dużą prędkością kilka centymetrów od betonowych słupów i narożników domów. Organizatorzy oczywiście starali się jak najlepiej przywiązać stare materace do słupów i możliwie skrzętnie ułożyć stare opony samochodowe w niebezpiecznych sekcjach, ale te prowizoryczne zabezpieczenia są raczej elementem barwnej scenerii tego szalonego wyścigu, niż realnymi środkami bezpieczeństwa. Oczywiście uderzenie w słup pokryty dwoma materacami jest mniej ekstremalne niż w przypadku braku materacy, ale to niewielka pociecha dla pędzących zawodników. 

Poza tym facet, który nagrał ten film, jest prawdziwym asem! 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę