tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Throttle Trauma 3 - mieszane odczucia? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Throttle Trauma 3 - mieszane odczucia?

Autor: Żmija 2011.09.22, 10:43 10 Drukuj

Jeszcze nie tak dawno na stronach Ścigacz.pl zapowiadaliśmy premierę filmu Throttle Trauma 3. W poprzedzających ją trailerach mogliście obejrzeć jazdę na ulicach miasta, poznać występujących w nim stunterów, czy też zobaczyć dlaczego stunt jest dla niektórych nieodłączną częścią życia. Producent tego filmu to dobrze znany w środowisku stunterskim Saturinin, z którym mieliśmy okazję rozmawiać w lipcu minionego roku. Czy udało się mu zrealizować główne założenie i pokazać życie stunterów od środka?

Dialogi największą wartością tego filmu

Niezwykle interesującą częścią filmu jest powrót do przeszłości. Między innymi za sprawą Drew Stone’a czy Tony’ego D możemy sięgnąć aż do początku historii stuntu, zobaczyć pierwsze filmy z tamtego okresu, czy też posłuchać jak wyglądały pierwsze zawody w Stanach. Teraz, kiedy stunt poleciał w kosmos, takie ewolucje jak spreader raczej nikogo już nie dziwią i nie powodują zbierania szczęki z ziemi. Warto zatem cofnąć się w czasie i zobaczyć jak to kiedyś wyglądało. Dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć jak narodziły się pierwsze tricki, Throttle Trauma 3 wydaje być się całkiem ciekawą pozycją. W filmie nie zabrakło również opowieści Chrisa Pfeiffera czy też AC Fariasa, którzy chyba wszystkim w Europie kojarzą się z prekursorami stuntu w Europie.

To oczywiście nie wszystko. Film składa się bowiem z ośmiu rozdziałów. Każdy z nich stanowi opowieść o życiu zawodników, o ich podejściu do stuntu. Wśród występujących w filmie głos zabierają między innymi Rafał Pasierbek („Stunter13”), Wojciech Kozioł („Beku”), Tomek Mokosiński („Mok”), Chris McNeil, Nick Brocha („Apex”), Darius Khashabi, czy Angyal Zoltán. Ta część filmu z pewnością zasługuje na duży plus. Jedyną niedogodnością dla polskich odbiorców może okazać się tutaj brak dodatkowych wersji językowych filmu, bowiem płyta została stworzona wyłącznie w angielskiej wersji językowej.

Jazda… ?

No właśnie. Tutaj dochodzimy do kwestii, która wywołała u nas mieszane odczucia. Jazdy jest całkiem sporo, ale jest ona pokazana w sposób dosyć przypadkowy. Różne imprezy, różne miejsca, różni stunterzy zostali tutaj wymieszani stanowiąc tło do wypowiedzi osób, które niekoniecznie są z nimi związane. Przez cały film, w różnych rozdziałach, przewijają się podobne sceny co sprawia, że niekiedy chciałoby się rzec „Zaraz.. przecież gdzieś już to widziałam”.  Jak powiedział Saturnin „Mój film nie jest dla stunterów, mój film jest dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, czym on jest”. Być może dla takich odbiorców rzeczywiście nie ma większego znaczenia, kto w danym momencie jest pokazany na filmie, jednak dla odbiorców, którzy chociaż trochę siedzą w temacie, po kilku rozdziałach zaczyna być to nieco monotonne. Kwestią sporną jest również jakość niektórych nagrań. Te aspekty czynią Throttle Traumę dobrą pozycją przede wszystkim dla tych, którzy od samej jazdy cenią sobie bardziej merytorykę.

Off the record on camera…

W Throttle Traumie znalazło się miejsce na różnego rodzaju bonusy. Jednym z fajniejszych jest „Off the record on camera”, gdzie Saturnin postanowił uwiecznić nieco mniej oficjalne wypowiedzi zawodników, co gwarantuje oczywiście dużą dawkę śmiechu i z pewnością jest miłym dodatkiem do filmu. W bonusach znajdziemy również trailery poprzednich wydań TT, niecenzuralne wypowiedzi, a także film wykonany przez Juliena Mayo „MaxyMayWay” z udziałem francuskich zawodników.

Czy zatem warto kupić TT3? Cóż, tutaj wybór pozostawiamy wam. Film ma swoje mocne i słabsze strony, a wszystko zależy od tego, czego oczekujecie od produkcji.

Tych, którzy zdecydują się na zakup Throttle Traumy odsyłamy do sklepu on-line Saturnina, gdzie można zamówić ten film.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: a3 23/09/2011 15:56

czyli gdzie?

Odpowiedz
Autor::) 22/09/2011 12:54

TT3 - nuuuuuudyyyyyyyyy

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę