tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Taddy Błażusiak wraca do wyścigów!

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.05, 10:18 Drukuj

Wspaniała wiadomość na początek dnia! Nasz mistrz enduro przerywa sportową emeryturę i wraca na motocykl jako zawodnik teamu Red Bull KTM Factory Racing.

Tadeusz Błażusiak serię swoich wspaniałych zwycięstw zaczął w 2007 roku, kiedy wygrał arcytrudny wyścig Red Bull Hare Scramble na ErzbergRodeo. Od tego dominował każde zawody enduro, w jakich wystartował, zarówno w hali, jak i w terenie. Ma za sobą m.in. pięć zwycięstw w Red Bull Hare Scramble, pięć tytułów AMA Endurocross oraz sześć mistrzostw świata w cyklu FIM SuperEnduro.

W grudniu zeszłego roku ogłosił przejście na sportową emeryturę, lecz wciąż pozostał związany z zawodami enduro. W teamie Red Bull KTM Factory Racing trenował zawodników, testował motocykle i pracował nad ich rozwojem. Intensywnie działał w mediach jako ambasador marki KTM, znamy go też jako współtwórcę polskich zawodów Red Bull MegaWatt w kopalni pod Bełchatowem.

Taddy powiedział, że po ponad dziesięciu latach intensywnych startów w Europie i w Stanach, był już bardzo zmęczony i wypalony. Po dwóch miesiącach całkowitej przerwy od motocykla zaczął jednak jeździć rekreacyjnie i wróciła przyjemność z tym związana. Jak widać ciągnie wilka do lasu, ponieważ Błażusiak ogłosił właśnie, że w sezonie 2018 wraca jako zawodnik, oczywiście w barwach Red Bull KTM. Cieszymy się jak dzieci!

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę