tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Simson KR 51/2 - tuning od TKM Racing
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Simson KR 51/2 - tuning od TKM Racing

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.02.12, 13:03 Drukuj

Tuningowanie starych maszyn jest w modzie, a jak się okazało, KR 51/2 jest bardzo podatny na tego typu zabiegi

Niemiecka firma TKM Racing specjalizuje się w częściach zamiennych oraz tuningowych do motocykli, motorowerów i skuterów. Swoją ofertę skupiają głównie na markach MZ oraz Simson, nie pomijając modeli kwalifikowanych jako oldtimery.

Ostatnim dziełem TKM Racing jest gruntownie przebudowany Simson KR 51/2. Skuter ten pojawił się na rynku w roku 1975 i dysponował mocą 3,6 KM, uzyskaną oczywiście z silnika o pojemności skokowej 50 cm3. Tuningowanie starych maszyn jest w modzie, a jak się okazało, KR 51/2 jest bardzo podatny na tego typu zabiegi.

Niemcy powiększyli pojemność skokową jednostki napędowej do 85 cm3, a to oczywiście pociąga za sobą wiele innych modyfikacji. Zamontowano wzmocniony wał korbowy oraz wydajny gaźnik i ulepszony układ zapłonowy. Dla lepszego brzmienia, ale przede wszystkim w celu optymalizacji pracy silnika, układ wydechowy został zaprojektowany od podstaw.

Skutkiem wszystkich tych modyfikacji jest moc wynosząca 16 KM. Jeżeli natomiast wg potencjalnego nabywcy wartość ta wciąż jest za niska, może zamówić opcjonalny układ wtrysku podtlenku azotu. Producent nie podał jaką mocą legitymuje się jednostka napędowa Simsona wspomagana podtlenkiem azotu, jednak na pewno różnice w osiągach są odczuwalne.

Aby można było w pełni cieszyć się osiągami ponad czterokrotnie mocniejszego silnika w 35-letniej maszynie, inne podzespoły również musiały przejść modyfikacje. Układ przeniesienia napędu otrzymał wytrzymalsze tarcze sprzęgła oraz łańcuch firmy DID. Zastosowano również czterostopniową skrzynię biegów. Rama Simsona KR 51/2 została wzmocniona, tak samo jak i układ hamulcowy. Miejsce bębnów zajęły tarcze, a przewody hamulcowe są teraz w stalowym oplocie. Dla poprawienia aerodynamiki, na 16-calowych kołach znalazły się kołpaki z włókna szklanego.

Simson KR 51/2 jest już raczej rzadko spotykany, a w takiej konfiguracji na pewno przyciągnie nie jedno spojrzenie. Ciekawe tylko, ile kosztuje pakiet takich modyfikacji?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę