tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sealine Cross Country Rally - udany start Polaków NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sealine Cross Country Rally - udany start Polaków

Autor: Informacja prasowa 2014.04.22, 09:55 Drukuj

Już pierwszego dnia Rajdu Kataru rywalizacja rozgrzała wszystkich zawodników do granic wytrzymałości. Nie chodziło jedynie o sportowe emocje, ale przede wszystkim o potężne upały, które dały się we znaki chyba każdemu kierowcy. W tych ekstremalnych warunkach świetnie poradzili sobie kierowcy Poland National Team. Rafał Sonik wygrał w stawce quadów, a Krzysztof Hołowczyc zajął drugie miejsce w rywalizacji samochodów.

Poland National Team ma w Katarze sporą reprezentację. Najwięcej Polaków startuje w klasie samochodów, gdzie w poniedziałek fantastycznie zaprezentował się Krzysztof Hołowczyc. Olsztynianin jadący Mini w parze z Andreasem Schulzem zajął drugie miejsce, ustępując tylko Nasserowi Al-Attiyah, który na pustyni w swoim kraju czuje się jak ryba w wodzie. Świetny piąty czas uzyskał Adam Małysz z Rafałem Martonem, a na ósmej pozycji do mety dojechali Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem.

NAS Analytics TAG

Przygód nie uniknął uczeń Krzysztofa Hołowczyca Martin Kaczmarski, który nie tylko zgubił się w skalnym labiryncie katarskiej pustyni, ale złapał również trzy kapcie i musiał omijać stado wielbłądów. W rezultacie do mety dotarł jako 10. zawodnik.

Niezawodny ponownie okazał się Rafał Sonik. Kapitan Poland National Team wygrał w rywalizacji quadów, prowadząc do mety Mohameda Abu-Issę. Miejscowy rajdowiec, podobnie jak Al-Attiyah świetnie zna tereny, na których rozgrywany jest Sealine Cross Country Rally, a mimo to wolał przodem puścić doświadczonego Polaka, niewątpliwie licząc na jego potknięcie, ale również ułatwiając sobie znacznie dotarcie do mety.

Wśród motocyklistów rywalizację zdominowali Hiszpanie. Najszybszy był Joan Barreda, po którym linię mety minęli koledzy z teamu fabrycznego KTM: Marc Coma i Jordi Villadoms. Jakub Piątek przyjechał na metę z 9. czasem, a Maciej Berdysz był 11.

Po przejechaniu "zaledwie" 163 km we wtorek na zawodników Poland National Team czeka już znacznie dłuższy, ponad 350-kilometrowy odcinek specjalny. Kierowcy ponownie zmagać się będą z upałem oraz nieprzewidywalną trasą, która tworzy prawdziwą pajęczynę możliwych dróg i wymaga niemal ponad naturalnych umiejętności nawigacyjnych.

Wyniki 1. etapu:

Samochody:

1. Nasser Al-Attiyah (QAT) 1:29.57
2. Krzysztof Hołowczyc (POL) +02.44
3. Władymir Wasiliew (RUS) +09.24
5. Adam Małysz (POL) +11.44
8. Marek Dąbrowski (POL) +25.53
10. Martin Kaczmarski (POL) +35.46

Motocykle:

1. Joan Barreda (ESP) 1:42.31
2. Marc Coma (ESP) +2.04
3. Jordi Viladoms (ESP) +5.04
9. Jakub Piątek (POL) +51.57
11. Maciej Berdysz (POL) +58.00

Quady:

1. Rafał Sonik (POL) 2:13.48
2. Mahamed Abu-Issa (QAT) +2.02
3. Adel-Hussein Abdalla (QAT) +2.05

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę