tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Samochód z silnikiem z Ducati Panigale już niebawem?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Samochód z silnikiem z Ducati Panigale już niebawem?

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2013.10.02, 08:54 2 Drukuj

Das Panigale...

Żarty się skończyły. Po pierwsze dlatego, że mowa o Niemcach. A po drugie dlatego, że ludzie z VW chcą zrobić auto z piecem z Ducati Panigale. Tak przynajmniej twierdzi austriacka strona AutoRevue.at. VW ma zamiar zbudować lekki, sportowy wóz na bazie swojej ultra-drogiej hybrydy XL1 - aerodynamicznego, wykonanego z carbonu, limitowanego, ekonomicznego wynalazku. Zasilana Superquadro wersja ma nazywać się XL Sport i póki co, nie wiadomo, czy kiedykolwiek stanie w salonach. Wiadomo jednak, że taki projekt jest rozwijany.

Plotki głoszą, że XL1 z silnikiem z Panigale ma ważyć 750 kg, co z porównaniu z stosunkiem mocy do masy z Ducati może nie wygląda imponująco, ale zapowiada naprawdę zwinny wóz. Cesarz VW, Ferdinand Piech zapowiedział, że chce stworzyć samochody hybrydowe, które będą konkurowały z Ferrari i Lambo, ale będą oszczędniejsze od niewielkich, miejskich aut. To bardzo dobrze, nas jednak interesuje lekki samochód z Superquadro. A co Wy o tym sądzicie?

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę