tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rękawice Racer Novus - sucho i ciepło
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rękawice Racer Novus - sucho i ciepło

Autor: Lovtza 2010.10.19, 14:34 7 Drukuj

Jesień w pełni, a zima już powoli zaczyna w prognozach synoptyków straszyć śniegiem i ujemnymi temperaturami. Dla tych, którzy nie chcą jeszcze kończyć sezonu i nie chcą stać w korkach austriacka firma Racer przygotowała coś bardzo fajnego.

W ostatnim czasie do naszej redakcji trafiły rękawice Racer Novus przeznaczone do jazdy jesienią i zimą. Od pierwszego kontaktu z tym produktem jasne staje się, że mamy tutaj do czynienia z wysoką jakością. Rękawice wykonane są ze skóry i nylonowej tkaniny odpornej na ścieranie. Wnętrze dłoni mające kontakt z kierownicą wyłożone jest przeciwpoślizgowym materiałem. Novus jak na rękawice zimowe oferuje rozbudowaną ochronę dłoni. W środkowych palcach zaszyte są ochraniacze paliczków, knykcie osłania duża osłona z carbonu zalaminowana w skórze. Bardzo ważne są także ochraniacze KNOXa dbające o bezpieczeństwo kości łódeczkowatych. Aby rękawica dobrze i pewnie leżała na dłoni wyposażono ją w dwa ściągacze, jeden na nadgarstku i drugi większy nieco powyżej.

Podstawą oceny produktu przeznaczonego do jesienno-zimowego użytku jest ochrona przed zimnem i wilgocią. Bardzo dobry krój sprawia, że rękawica nigdzie nie uciska, nie zaburza krążenia w palcach. To bardzo ważne, jako że w ludzkiej dłoni jedynie kciuk posiada tętnicę. Ograniczenie krążenia w niskich temperaturach błyskawicznie prowadzi do wychłodzenia palców. Producent zastosował wysokiej jakości izolację, która daje sobie radę nawet przy temperaturach oscylujących w granicach zera stopni Celsjusza, a przy temperaturach powyżej 5C zapewniają wysoki komfort. Oczywiście dłonie wychładzają się inaczej w czasie jazdy po mieście, a inaczej w czasie jazdy poza nim, niemniej w czasie porannych dojazdów do pracy spisują się bardzo dobrze.

Ocena ochrony przed zimnem jest jeszcze wyższa, gdy z motocykla korzystamy w wilgotne dni. Novus spełniają obietnicę nieprzemakalności, co mieliśmy okazję kilkukrotnie sprawdzić. Zastosowana membrana sprawdza się doskonale. Dłoń nawet w czasie jazdy w rzęsistym deszczu pozostaje sucha i ciepła. Dodatkowym zabezpieczaniem przed przedstawianiem się do wnętrza rękawicy wody oraz chłodnego powietrza jest ściągacz na końcu rękawicy, który w łatwy sposób można regulować, w tym także dłonią ubraną w drugą rękawicę. 

Produkt idealny? Niestety w przyrodzie nie ma ideałów, Racer Novus także do nich nie należy. Nieco denerwuje zakładanie rękawic, konkretnie podwijający się ściągacz. Zupełnie nie sprawdza się zamontowana na palcu wskazującym lewej dłoni gumowa wycieraczka. Gdyby jej nie było pewnie nie zwrócilibyśmy na to uwagi, ale skoro jest powinna działać jak należy.

Rękawice są u nas w użytku od ponad miesiąca, czyli krótko. Wyglądają po tym okresie praktycznie jak nowe. Z czasem postaramy się dodać do materiału wzmiankę odnoszącą się do trwałości, ale 3 letnia gwarancja napawa optymizmem.

Cena wydaje się adekwatna do tego co w zamian otrzymuje klient. Produkt zdecydowanie godny polecenia, szczególnie że w ferie doskonale sprawdzi się także w charakterze rękawic narciarskich!

Cena:  339zł.
Nasz ocena w skali 1-6: 5-
Gdzie to kupić? Sklep Ścigacz.pl

novus racer
Racer Novus tkaniny
Racer Novus wycieraczka
Racer Novus duzy scigacz
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę