tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rękawice Knox Handroid - wypas
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rękawice Knox Handroid - wypas

Autor: Lovtza 2011.06.01, 11:02 3 Drukuj

Sporty motocyklowe to nie tylko maksymalny wysiłek człowieka, ale również wykorzystanie bezkompromisowych środków i produktów niezbędnych do prowadzenia rywalizacji – w tym także środków ochrony osobistej. Jak bardzo zaawansowane i radykalne potrafią być rozwiązania na tym polu, dowodzą rękawice Knox Handroid.

Nazwa topowych rękawic Knoxa nie pozostaje bez związku z ich wyglądem. Nawiązujące do kinowych androidów, futurystyczne elementy wzornicze i konstrukcyjne u jednych wywołują zaciekawienie, u innych sceptycyzm o trwałość takiej misternej konstrukcji. Jak to wszystko spisuje się w praktyce?

To co wyróżnia Handroidy z tłumu innych produktów to unikatowa konstrukcja. Przede wszystkim, rękawice wykonano z bardzo odpornej na ścieranie i rozrywanie skóry o zróżnicowanej grubości. Knykcie dłoni zabezpieczone są obszernym plastikowym panelem systemu SPS, zaopatrzonym w gustowny spoilerek. Spod niego „wychodzą” elastyczne ochraniacze na palce, tworzące swoisty egzoszkielet będący wsparciem dla palców w chwili upadku. Wewnętrzną część rękawicy wykończono cienką skórą z kangura zapewniającą doskonałe czucie motocykla. Do tego dochodzą sygnowane logiem Knoxa ślizgacze mające za zdanie zapobiegać łamaniu dłoni, którą w trakcie upadku odruchowo podpiera się motocyklista.

Regulacja mankietów w systemie Boa znana jest z wielu zastosowań, na przykład w butach snowboardowych, czy motocyklowych. Rozwiązanie to zapewnia płynną regulację, łatwe zakładanie i zdejmowanie rękawicy. Nadgarstek chronią solidne i obszerne panele wykonane z plastiku, które dobrze stabilizują dłoń. Produkt wyposażono także w klasyczny rzepowy ściągacz oraz dodano kilka fajnych drobiazgów. Ładne nadruki, numerek jeden na palcu wskazującym oraz klips do spinania obu rękawic ze sobą na czas przechowywania. Wszystko tutaj jest funkcjonalne, praktyczne i przemyślane.

A co z trwałością? Rękawice, które są w użytku w naszej redakcji, mają za sobą wiele godzin jazdy w różnych warunkach. Po trzech miesiącach intensywnego użytkowania z Handroidami nic się nie dzieje. Nic też nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało się z nimi stać. W miejscu gdzie kierownica leży w dłoni, lekko przybrudziła się skóra, to samo zresztą dotyczy skóry na opuszkach palców. I to tyle. Oby tak dalej.

Podsumowując. Rękawice Handroid to produkt z najwyższej półki, który kryje w sobie szereg zalet, oferując przy tym najwyższy dostępny na rynku poziom bezpieczeństwa dłoni. Trudno doszukać się w ich przypadku wad, które byłyby warte wymienienia, chyba że krytyczne uwagi miałyby odnosić się do aparycji produktu. Nie poraża także cena. Niecałe 830zł za produkt z tej półki to przy włoskiej konkurencji prawdziwa okazja. Produkt zdecydowanie godny polecenia.

Cena: 826,72zł
Nasza ocena w skali 1-6: 5
Gdzie to kupić: www.sklep.scigacz.pl

jak upadac na rece
Handroid black low
jazda dynamiczna suzuki gsr750 2011 test motocykla 06
na kolanie gsxr600 2011 suzuki tor panonniaring test 06
wyjscie z zakretu gsxr600 2011 suzuki tor panonniaring test 07
Skora z kandugara wstawka silikonowa
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Handroid na dloni
Wnetrze rekawicy
Regulacja Boa
Knox panel ochronny
Ochrona knykci
Rekawice Handroid
Slizgacze na dloni
Stabilizacja nadgarstka
System regulacji Boa
Numer jeden na palcu
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę