tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Red Bull Romaniacs: wyniki pierwszego etapu [VIDEO]

Red Bull Romaniacs: wyniki pierwszego etapu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2020.10.29, 10:09 1 Drukuj

W pierwszym dniu pełnowymiarowej rywalizacji w terenie, Graham Jarvis ustanowił najszybszy czas i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Zeszłoroczny zwycięzca, Manuel Lettenbichler, zajmuje drugie miejsce ze stratą 41 sekund do lidera. Trzeci jest Wade Young.

Widać wyraźnie, że Graham Jarvis jedzie po swóje siódme zwycięstwo w Romaniacsach, ale czy to mu się uda? Teren jest trudny, w tym roku zawodnicy nie mogą mieć pomocy z zewnątrz, a rywale też nie próżnują. Także wszystko się okaże po ostatnim etapie. Drugie miejsce wczoraj wywalczył Manuel Lettenbichler, a Tadeusz Błażusiak był trzeci. Niestety Taddy otrzymał 37 minut kary i spadł na ósme miejsce, a jego pozycję zajął Billy Bolt.

Dominik Olszowy zajął czternaste miejsce. Obaj nasi reprezentanci zajmują takie same miejsca w generalce. W klasie Bronze, Grzegorz Wnorowski ukończył pierwszy etap na osiemnastej pozycji, a w generalce zajmuje 20. miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że jedyna w klasie Gold kobieta, Sandra Gomez, ukończyła wczorajszy etap jako 19. I być może nie był to najlepszy dzień w jej życiu, ponieważ na mecie była potwornie zmęczona, to cel jest jeden - ukończyć całe zawody. Wtedy, siostra Alfredo Gomeza zostałaby pierwszą kobietą, która ukończy klasę Gold w historii Red Bull Romaniacs.

Na drugi etap organizatorzy zaplanowali poniższe trasy:

Klasa Gold: łączny dystans 110 kilometrów, najlepszy szacowany czas jazdy: 4 godziny 15 minut
Klasa Silver: łączny dystans 107 kilometrów, najlepszy szacowany czas jazdy: 4 godziny 50 minut
Klasa Bronze: łączny dystans 103 kilometry, najlepszy szacowany czas jazdy to około 4 godziny
Klasa Iron: łączny dystans 99 kilometrów, najlepszy szacowany czas jazdy: 3 godziny 45 minut
Klasa Atom: łączny dystans 97 kilometrów, najlepszy szacowany czas jazdy: 4 godziny.

Niestety wiemy już, że dzisiaj z drugiego etapu wycofał się Tadek Błażusiak. Nasz reprezentant dotarł do punktu serwisowego z ogromnym bólem barku, co wyraźnie wpłynęło na jego możliwości jazdy.