tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Faraonów - kilka przygód Sonika na Saharze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Faraonów - kilka przygód Sonika na Saharze

Autor: Informacja prasowa 2015.05.13, 08:45 Drukuj

Rafał Sonik miał kilka drobnych kłopotów technicznych, ale mimo to ukończył pierwszy etap Rajdu Faraonów na drugiej pozycji. Zawodnik Orlen Team stracił do Mohameda Abu-Issy tylko cztery minuty i zapowiada walkę o zwycięstwo.

Pierwszy etap rywalizacji poprowadził z wybrzeża Morza Śródziemnego do serca egipskiej części Sahary i oazy Tibniya, gdzie rajdowcy spędzą najbliższe trzy noce. Odcinek specjalny był w dużej mierze skalisty i pozwalał na rozwijanie dużych prędkości, dlatego Rafał Sonik dziwił się, że udało mu się stracić tylko cztery minuty do swojego głównego konkurenta.

~~~~~------~~~~~

Z lewego, dolnego zbiornika uciekało mi paliwo, a około 80. kilometra quad zaczął przerywać na wysokich obrotach. Początkowo myślałem, że to pompa paliwowa, bo podobną sytuację miałem kiedyś w Argentynie, ale na szczęście przyczyna okazała się bardziej prozaiczna. Zawiodła elektryka. Kiedy quad w zasadzie przestał jechać, zatrzymałem się, poprzepinałem kable, poprawiłem styki i już bez problemów dojechałem do mety. Byłem przekonany, że do Mohameda straciłem około 10 minut - relacjonował obrońca Pucharu Świata. 

Po otrzymaniu od sędziów informacji o uzyskanym czasie, obok radości pojawiło się również pewne rozczarowanie. 

Wszystko wskazuje na to, że miałem dziś lepsze tempo od Katarczyka, nie licząc rzecz jasna zwolnienia między 80 i 102 km. Jestem też ciekawy ile stałem, bo na pewno dłużej niż 4 minuty. Z jednej strony szkoda tej straty, a z drugiej naprawdę dobrze być na mecie - komentował. 

Rafał Sonik nie był zaskoczony usterkami na trasie, ponieważ Yamaha Raptor, którą startuje w Rajdzie Faraonów jest zupełnie nowym, zbudowanym niedawno quadem. Dakarowy egzemplarz zostanie przeznaczony na licytację, a ten jest dopiero testowany i ulepszany. 

Nie było zbyt wiele czasu na trening, a poza tym, mniej lub bardziej poważne awarie wychodzą zawsze dopiero wtedy, kiedy zaczynamy się ścigać. Mam więc powody do zadowolenia, że dziś obyło się bez większych "afer".

W środę zawodników czeka kolejny etap rywalizacji ze startem i metą na tym samym biwaku, nieopodal miejscowości Tibniya. Trasę będzie otwierać Mohamed Abu Issa, który we wtorek ukończył zmagania z czasem 2:29.47. Tuż za nim na oes ruszy Rafał Sonik (2:33.47). 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę