tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafał Sonik: jadę Dakar dla Siemachy NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rafał Sonik: jadę Dakar dla Siemachy

Autor: Informacja prasowa 2013.12.31, 10:07 Drukuj

Już w sobotę 28 grudnia Rafał Sonik wyleciał do Argentyny, gdzie 5 stycznia rozpocznie rywalizację w 36. edycji Rajdu Dakar. W tym roku jego start ma być wyjątkowy, bo kapitan Poland National Team zadedykował go Stowarzyszeniu Siemacha, które aktywnie wspiera od 20 lat.

Zanim krakowianin wylądował w rekordowo gorącej tego roku Argentynie, spotkał się z ponad 900 członkami Siemachy podczas dorocznej wigilii. "Jedną z najważniejszych drużyn, w jakiej gramy od najmłodszych lat są nasi rówieśnicy. Siemacha doskonale to rozumie i w swoich placówkach tworzy wiele zgranych i świetnie współpracujących zespołów. To jest istota naszego wspólnego działania - chcemy rozwijać i tworzyć. Sukces indywidualny nie byłby możliwy w żadnym wymiarze życia, gdybyśmy nie mieli ze sobą zdeterminowanych i zainspirowanych tak samo jak my, członków naszej drużyny. To są elementy, które łączą Siemachę oraz Reprezentację Polski w Rajdach Terenowych" - mówił Rafał Sonik wskazując na podobieństwa w idei tych dwóch projektów.

NAS Analytics TAG

Podczas wizyty w Siemasze, zdobywca Pucharu Świata miał ze sobą złoty medal od federacji FIM za pierwsze miejsce w cyklu. Dedykował jego zdobycie całej rodzinie Siemachy, której czuje się członkiem, ale na tym nie poprzestał. "Nie byłbym sobą, gdybym swoją radością nie chciał podzielić się z Siemachą. Dlatego ks. Andrzej Augustyński pojedzie na Dakar i będzie z nami ósmego dnia, by odprawić polską Mszę Świętą. To tradycja, która narodziła się w styczniu 2013 i teraz chcemy ją kontynuować, zapraszając do wspólnej modlitwy zawodników wszystkich krajów, reprezentowanych podczas zmagań w Ameryce Południowej. Mam nadzieję, że ks. Andrzej będzie prekursorem obecności i startów Siemachy w Dakarze" - podkreślił Sonik.

Siemacha będzie obecna podczas Dakaru nie tylko w osobie swojego założyciela i lidera, ale również na stroju i quadzie Rafała Sonika, który umieścił tam logotypy swojej "drugiej rodziny". "Mamy reprezentację Polski i Siemachę na najtrudniejszym rajdzie świata! Kibicujcie naszej drużynie!" - zachęcał pełen entuzjazmu quadowiec.

Stowarzyszenie wychowawcze Siemacha powstało w 1993 r. w Krakowie. Stosuje ideę wychowania rówieśniczego. Obecnie na organizację składa się 25 specjalistycznych placówek, które oferują młodym ludziom zajęcia wychowawcze, sportowe i terapeutyczne. Codziennie korzysta z nich blisko 2,5 tys. dzieci. W ramach stowarzyszenia działa Krakowski Instytut Psychoterapii, a także dwa centra rozwoju. Z organizacją współpracuje również Jerzy Dudek, prowadząc Akademię Sportu Progres.

Siemacha prowadzi też placówki dla dzieci zlokalizowane w galeriach handlowych w Krakowie, Tarnowie i Rzeszowie. Znajdują się tam pracownie m.in. muzyczne, fotograficzne, kulinarne i multimedialne. Umożliwiają one młodym ludziom zdobywanie nowych umiejętności pod opieką instruktorów. Młodzież korzysta z nich za darmo. W najbliższych latach organizacja planuje stworzyć ogólnopolską sieć takich świetlic, które maja być alternatywą dla dzieci spędzających wolny czas w galeriach handlowych.  

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę