tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rabin Racing gotowy do gry
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Rabin Racing gotowy do gry

Autor: Informacja prasowa 2018.04.27, 15:34 3 Drukuj

Data 23 kwietnia 2018 roku na stałe zapisze się w historii polskich wyścigów motocyklowych. Na Torze Poznań w boksie nowopowstałego zespołu Rabin Racing, doszło do podpisania kontraktów z trzema zawodnikami, którzy staną do walki o Puchar Polski klas małych pojemności. W królewskiej serii tych wyścigów, czyli Stocksport300, zespół reprezentować będzie aktualny zwycięzca moto3, 25-letni Kamil Barcik, który dosiądzie Yamahy R3. Zeszłoroczny sukces Kamila spróbują powtórzyć 17-letni Alex Pawelec oraz 39-letni Piotr Kuptel, obaj na Kawasaki Ninja 250. Pierwszy z nich będzie kontynuował tradycje rodzinne podążając śladami ojca, Tomasza Pawelca, Mistrza Polski Supersportów z 2004 roku.  Drugi z nich, doświadczony szkoleniowiec prestiżowej Californi Superbike School, który zeszły sezon moto3 skończył tuż poza podium w generalce, odpowiadać będzie za sportowy rozwój obu młodych zawodników. Szczegóły podpisanych na dwa lata kontraktów objęte zostały klauzulą tajności.

Tomasz Rabiński (menadżer zespołu):

NAS Analytics TAG

- W pierwszej kolejności chciałbym przedstawić wszystkim nowy projekt wyścigowy, wywodzący  się ze struktur AIM Motocykle Racing Team, który podjął decyzję, że w tym sezonie skupi się wyłącznie na rywalizacji w Supermoto. Liczę, że doświadczenia wyniesione z poprzednich lat pomogą mi skutecznie zarządzać  zespołem. Skład teamu postanowiłem zbudować w oparciu o dwóch młodych zawodników startujących w osobnych seriach. Z Kamilem miałem przyjemność już współpracować w 2017 roku, co zaowocowało świetnym wynikiem, więc założyliśmy ambitny plan pojawienia się także na wybranych rundach międzynarodowej serii Alpe Adria. Bardzo pozytywnie nastawiam się też do współpracy z Alexem, wywodzącym się z "rodziny mistrzów", który już jako trzynastolatek zadebiutował w wyścigach motocyklowych. Mam nadzieję, że sprawnie wpadnie w rytm wyścigowy i zanotuje znaczący progres. Pomóc w tym ma Piotrek Kuptel, otaczając opieką szkoleniową obu młodych jeźdźców. Liczymy także na wysoki poziom współzawodnictwa z konkurencyjnymi teamami i zawodnikami tworząc przyjazny klimat wyścigów małych klas.

Kamil Barcik (Stocksport300):

- Razem z moją menadżerką a prywatnie żoną, cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z "Rabinem" pod nową banderą. Po sukcesie w moto3 mam nadzieje na dobre wyniki w wyższej klasie, ale też świadomość, że łatwo nie będzie. Przesiadka na trzysetkę z prototypowego Moriwaki, którym do tej pory dysponowałem, muszę przyjąć z pokorą i razem z zespołem popracować nad sprawnym wdrożeniem. Przedsezonowe testy w Walencji pokazały wysoki potencjał mojej Yamahy, ale też różnice w prowadzeniu, które muszę natychmiast zaadoptować. Pierwsza runda nadchodzi wielkimi krokami. Trzymajcie kciuki.

Alex Pawelec (moto3):

- To dla mnie duże wyróżnienie, że zostałem dostrzeżony i dano mi szansę na walkę w moto3 w profesjonalnym teamie. Postaram się nie zawieść i pokazać się od jak najlepszej strony.  Co prawda posiadam już jakieś doświadczenie z wyścigami, ale ograniczają się się do paru występów w Młodzieżowym Pucharze Polski w sezonie 2013, więc fajne jest to, że zespół nie wywiera na mnie zbędnej presji. Bardzo liczę na pomoc ze strony teamowego kolegi Piotrka, oraz swojego taty w pracy nad podnoszeniem własnych umiejętności. Dam z siebie wszystko.

Piotr Kuptel (moto3):

- Nawiązując do słów naszego menadżera chciałbym dodać, że moja rola nie ograniczy się tylko do  szkolenia młodych zawodników Rabin Racing. Poprzedni sezon był dla mnie pechowy, więc w obecnym mam zamiar popracować także nad sobą, aby zaatakować miejsce na podium. Dlatego także bojowo nastawiam się na ciężkie treningi przedsezonowe. Liczę także na owocną współpracę z Alexem i Kamilem i jestem pewien, że razem zadbamy o dobrą atmosferę w boksie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor:Tomasz 28/04/2018 02:05

Powodzenia Panowie.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr