RK IM¦J - Zielona Góra
Niedziela w Polsce to czas rozgrywania meczy ligowych. Jednak w t± ostatni± liga pauzowała, a w Zielonej Górze rozegran± Rundę Kwalifikacyjn± Indywidualnych Mistrzostw ¦wiata Juniorów.
Zielonogórska runda jest jedn± z pięciu eliminacji. Z każdej prawo startu w półfinałach może wywalczyć sze¶ciu zawodników i jeden rezerwowy. Na li¶cie startowej widniały nazwiska trzech Polaków: Adrian Gomólski, Mateusz Szczepaniak, Grzegorz Zengota wszyscy za cel obrali sobie awans do kolejnej fazy eliminacji. Rezerwowymi byli Marcin Jędrzejewski i Maciej Janowski, jednak nie wyjechali oni ani razu na tor.
Inauguracyjny wy¶cig zwyciężył będ±cy obecnie w ¶wietnej formie Australijczyk - Chris Holder. Pierwsze mijanki kibice zobaczyli w biegu drugim. W nim po słabym starcie zawodnik miejscowego klubu - Artem Wodjakow z czwartej pozycji dzięki szaleńczym atakom po zewnętrznej, jeszcze na nieodsypanej częsci toru przebił się na drugie miejsce. Gonitwa numer cztery to spotkanie dwóch Polaków. Obaj dobrze wystartowali, jednak Mateusz Szczepaniak był lepszy na wej¶ciu w pierwszy łuk i Grzegorz Zengota musiał zadowolić się dwoma „oczkami".
Druga kolejna startów zaczęła się od upadku. Na pierwszym łuku było bardzo ciasno, przez co upadł Chris Holder. Nie zauważył go nabieraj±cy prędko¶ci przy bandzie Andriej Korbin i uderzył w zawodnika toruńskiego Unibaxu. Ten długo nie podnosił się z toru, lecz w końcu wstał i zwyciężył w rozegranej w pełnym składzie powtórce, choć do końca musiał odpierać ataki Grzegorza Zengoty.
Piękn± walkę kibice ogl±dać mogli w gonitwie jedenastej. Artem Wodjakow bardzo starał się wyprzedzić Franka Fachera, a znajduj±cy się na ostatnim miejscu Zengota wykorzystał to i min±ł młodego Rosjanina. Zengota i Facher jechali bardzo blisko prowadz±cego Adriana Gomólskiego, ten natomiast po zamieszaniu na ostatnim wirażu stracił już prawie pewne trzy punkty na rzecz Niemca. Następny bieg to również popis umiejętno¶ci wychowanka zielonogórskiego zespołu. Zengota po bardzo słabym starcie, dzięki konsekwentnym atakom na kolejnych przeciwników wysun±ł się na prowadzenie.
W kolejnych biegach zawodnicy tylko podejmowali walkę o pozycję jednak nic z nich nie wynikało. Z pewno¶ci± w pamięci zapadn± niezwykłe, na pograniczu bezpiecznej jazdy szarże Wodjakowa, który kilkakrotnie mógł doprowadzić do upadku kolegów z toru.
Po rozegraniu dwudziestu planowych wy¶cigów okazało się, że trzeba rozegrać gonitwę dodatkow± o dwa miejsca premiowane awansem, za¶ ostatni zawodnik będzie musiał zadowolić się pozycj± rezerwowego. Wygrał Grzegorz Zengota przed Williamem Lawsonem i Artemem Wodjakowem, który do końca nie składał broni, lecz w ostatniej fazie biegu posłuszeństwa odmówiła mu maszyna.
Wyniki:
1. Chris Holder (Australia) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Adrian Gomólski (Polska) - 12 (1,3,2,3,3)
3. Mateusz Szczepaniak (Polska) - 11 (3,1,3,2,2)
4. Andriej Karpow (Ukraina) - 10 (2,3,1,1,3)
5. Grzegorz Zengota (Polska) - 9+3 (2,2,1,3,1)
6. William Lawson (Wielka Brytania) - 9+2 (0,2,3,1,3)
----------------------------------------------
7. Artiom Wodjakow (Rosja) - 9+d (2,3,0,2,2) - rezerwowy
----------------------------------------------
8. Tyron Proctor (Australia) - 8 (3,1,2,1,1)
9. Aleksandr Kosołapkin (Rosja) - 8 (2,0,2,2,2)
10. Frank Facher (Niemcy) - 7 (1,0,3,2,1)
11. Adam Roynon (Wielka Brytania) - 7 (0,2,2,1,2)
12. Kevin Woelbert (Niemcy) - 6 (1,1,1,3,0)
13. Martin Gavenda (Czechy) - 3 (3,0,0,0,0)
14. Aleksander Conda (Słowenia) - 3 (1,2,0,0,d)
15. Matija Duh (Słowenia) - 3 (0,1,1,0,1)
16. Andriej Kobrin (Ukraina) - 0 (0,0,w,0,0)
R1. Marcin Jędrzejewski (Polska) NS
R2. Maciej Janowski (Polska) NS
Bieg po biegu:
1. (61.50) Holder, Karpow, Gomólski, Lawson
2. (62.44) Gavenda, Wodiakow, Conda, Kobrin
3. (62.56) Proctor, Kosołapkin, Facher, Roynon
4. (61.57) Szczepaniak, Zengota, Woelbert, Duh
5. (62.72) Karpow, Conda, Duh, Facher
6. (61.89) Holder, Zengota, Proctor, Kobrin
7. (62.97) Gomólski, Roynon, Woelbert, Gavenda
8. (62.84) Wodjakow, Lawson, Szczepaniak, Kosołapkin (d4)
9. (62.22) Szczepaniak, Roynon, Karpow, Kobrin (u/w)
10. (63.74) Holder, Kosołapkin, Woelbert, Conda
11. (63.98) Facher, Gomólski, Zengota, Wodjakow
12. (62.97) Lawson, Proctor, Duh, Gavenda
13. (62.48) Zengota, Kosołapkin, Karpow, Gavenda
14. (63.34) Holder, Wodjakow, Roynon, Duh
15. (64.03) Gomólski, Szczepaniak, Proctor, Conda
16. (64.19) Woelbert, Facher, Lawson, Kobrin
17. (63.87) Karpow, Wodjakow, Proctor, Woelbert
18. (64.06) Holder, Szczepaniak, Facher, Gavenda
19. (64.28) Gomólski, Kosołapkin, Duh, Kobrin
20. (64.10) Lawson, Roynon, Zengota, Conda (d4)
Bieg dodatkowy o miejsca 5-7:
21. (64.22) Zengota, Lawson, Wodjakow (d3)
Widzów: ok 1,5 tys.
NCD: 61.50 w biegu 1. Chris Holder
Sędziował: Pavel Fana (Czechy)
Prezydent Jury FIM: Anthont Noel (Wielka Brytania)
Wyniki: www.zkzkronopol.pl







Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze