tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przygoński zwycięża też w drifcie! Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przygoński zwycięża też w drifcie!

Autor: Informacja prasowa 2010.09.14, 09:30 Drukuj

Jakub Przygoński, zawodnik Orlen Team wygrał rundę Drift Open, eliminację Pucharu Polski rozegraną  w dniach 11-12. września na torze w Wyrazowie koło Częstochowy.  

Na zawody zgłosiło się 65 kierowców zaliczanych do czołówki polskich drifterów. W sobotę odbyły się klasyfikacje. Zawodnicy startowali w pojedynczych przejazdach i byli oceniani za szybkość, widowiskowość oraz technikę. Wysokie noty uzyskane przez zawodnika Orlen Team dały mu awans do 32 czołowych kierowców, którzy przeszli do niedzielnych finałów.

Jakub Przygoński:

„W niedzielę jeździliśmy w parach, a zawody odbywały się w trybie pucharowym. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się od drugiej rundy, kiedy w stawce pozostali sami doświadczeni zawodnicy. W rywalizacji z nimi trzeba było non stop dawać z siebie wszystko. Z każdym z zawodników pokonałem dwa przejazdy. Pierwsze okrążenia jechałem za rywalem naśladując jego tor i technikę jazdy. W drugim przejeździe role się odwróciły. Jechałem jako pierwszy wyznaczając styl i dyktując prędkość. Wyjątkowo dobrze czułem się w roli narzucającego tempo. W szczególności wyspecjalizowałem się w jednym trudnym zakręcie, w którym trzeba było bardzo zwolnić pozostając w pełnym uślizgu używając zarówno ręcznego jak i nożnego hamulca. Tam wielu zawodników miało problemy, a ja zyskiwałem punkty. W finale stanąłem z Piotrkiem Jankowskim. Rywalizacja za nim była wyjątkowo zaciekła. Udało się jednak wygrać z czego bardzo się cieszę.”

Najbliższy start reprezentanta Orlen Team w zawodach drifterów będzie miał miejsce już w najbliższy weekend 18-19. września w Mińsku na Białorusi. Przygoński, ze względu na bardzo napięty harmonogram startów w motocyklowych Mistrzostwach Świata cross-country FIM, startuje wyłącznie w wybranych eliminacjach serii Drift Open, Super Drift Series oraz Mistrzostwach Polski, w których walczy o zwycięstwo w poszczególnych wyścigach. Co ciekawe, do Jakuba Przygońskiego należy rekord Europy pokonywania zakrętu w pełnym uślizgu wynoszący 211 km/h ustanowiony 18 lipca tego roku.

Wyniki III rundy Drift Open 2010:
1. Jakub Przygoński
2. Piotr Jankowski
3. Wojciech Łubkowski

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę