tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja stawia na luksusowe samochody terenowe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja stawia na luksusowe samochody terenowe

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.12.31, 09:42 1 Drukuj

Polska policja będzie wozić się w terenie w królewskich warunkach. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę nieoznakowanych samochodów terenowych, a zwycięzcą została Toyota i prawdopodobnie policja postawi na kultowy model Land Cruiser.

Policja potrzebuje 17 samochodów o rozstawie osi nie mniejszym niż 2750 mm, o długości nie mniejszej niż 4750 mm, wysokości w przedziale od 1740 mm do 2200 mm, z silnikiem o pojemności nie mniejszej niż 2750 cm3, a maksymalna moc netto silnika nie może wynosić mniej niż 170 koni mechanicznych. Do tego pojazdy muszą rozwijać prędkość co najmniej 170 km/h, powinny mieć automatyczną skrzynię biegów, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy oraz napęd na cztery koła.

NAS Analytics TAG

Przetarg na sumę ponad 3,6 mln złotych wygrała spółka Toyota JA-NO-WA z Zabrza. Samochody spełniające kryteria policji to Highlander, Land Cruiser oraz Hilux. Policja już ma w swojej flocie 21 sztuk nieoznakowanych Land Cruiserów. Na zakupione wcześniej samochody wydano 4 miliony złotych i są one wyposażone w silniki diesla o pojemności 2,8 l i mocy 177 KM. Samochody posiadają takie systemy jak układ ochrony przed kolizją z funkcją wykrywania pieszych, adaptacyjny tempomat z funkcją hamowania, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz system monitorowania martwego pola.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr