tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Płatność tablicą rejestracyjną? Tankowanie może być jeszcze prostsze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Płatność tablicą rejestracyjną? Tankowanie może być jeszcze prostsze

Autor: Andrzej Sitek 2022.01.17, 09:44 Drukuj

Nikogo już nie dziwi, że zamiast gotówki lub kawałka plastiku, klienci na stacjach benzynowych przykładają do terminalu płatniczego swoje telefony komórkowe albo zegarki. Ale technologia nie stoi w miejscu. Najnowsze rozwiązanie jest jeszcze prostsze i szybsze.

Pomysł nazywa się Circle K Easy Fuel i służy do płatności za paliwo na stacjach benzynowych w Danii. Procedura została maksymalnie uproszczona. Po podjechaniu pod dystrybutor jedyne co musi zrobić kierowca, to zatankować. Bak jest pełen? Można jechać! Jak to działa?

NAS Analytics TAG

Aby skorzystać z tego wygodnego rozwiązania, wpierw trzeba przejść jednorazową procedurę aktywującą system, czyli założyć konto w aplikacji Easy Fuel, podać dane osobowe, dane z karty płatniczej oraz numer tablicy rejestracyjnej.

Kiedy kierowca przyjeżdża na stację paliw, system odczytuje numer rejestracyjny pojazdu i odblokowuje pistolet dystrybutora, przy którym zatrzymał się pojazd. Wszystko dzieje się automatycznie. Samodzielnie trzeba tylko wlać paliwo do baku. Nie trzeba płacić na stacji, bo rachunek zostanie automatycznie opłacony, a szczegóły transakcji, czyli cyfrowy paragon lub faktura, pojawią się w zakładce aplikacji.

Swoją drogą, Circle K reklamuje się obecnie w Danii, ale działa również na rynku polskim. Początkowo jako marka Statoil, dziś prowadzi w naszym kraju ponad 370 stacji paliw. Również w naszym kraju Circle K proponuje nowoczesne sposoby płatności za pomocą aplikacji mobilnej, którą można pobrać z aplikacji z Google Play lub App Store.

Ale wygląda to nieco inaczej. Po pobraniu aplikacji proces konfiguracji wygląda podobnie i kończy dodanie formy płatności, czyli karty debetowej lub kredytowej. Na stacji benzynowej trzeba jednak aplikację uruchomić, wybrać opcję "paliwo", następnie wprowadzić numer dystrybutora, potwierdzić płatność i dopiero wówczas można tankować. Rachunek za tankowanie zostaje uregulowany automatycznie, a paragon lub faktura trafia na adres email klienta.

Czy tylko Circle K posiada powyższe, wygodne rozwiązania płatnicze? Obecnie również klienci Orlenu mogą korzystać z podobnej formy bezgotówkowej formy zapłaty (za pomocą apki Orlen Pay). Kolejne sieci pracują nad wprowadzeniem własnych mobilnych płatności, np. Tank&Go to moduł w aplikacji Mój Carrefour. Analogiczne systemy wdraża również Lotos i BP.

Co będzie dalej? Już chyba tylko chipy pod skórę, które zamienią nas w chodzące i jeżdżące środki płatnicze. Trochę to straszne, nie uważacie?  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę