tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Oszustwo na fotoradar przybrało nową formę. Główny Inspektorat Transportu Drogowego znów ostrzega kierowców
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Oszustwo na fotoradar przybrało nową formę. Główny Inspektorat Transportu Drogowego znów ostrzega kierowców

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.08, 09:16 Drukuj

Złodzieje i oszuści nie uznają żadnych świętości. Po fali popularności oszustw metodą na policjanta przyszedł czas na oszustwa na fotoradar. Już wcześniej GITD ostrzegało o fałszywych komunikatach, a teraz robi to ponownie, ponieważ oszuści zmienili swój modus operandi.

Można powiedzieć, że nowy miesiąc to nowe możliwości, a na pewno jest to mottem oszustów podszywających się pod GITD i system CANARD. W marcu ostrzegano o fałszywych mailach, w których proszono o uiszczenie opłaty za fikcyjny mandat przelewem internetowym za pośrednictwem PayU. Teraz oszuści przerzucili się z maili na wiadomości SMS.

NAS Analytics TAG

Przestępcy wysyłają SMS z informacją, że kierujący rzekomo poruszał się z prędkością 83 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Proszą też o dokonanie płatności w ciągu 3 dni na wskazany przez nich numer rachunku. Dla zwiększenia wiarygodności podają również link do strony internetowej Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Jeżeli dostaniecie taki SMS, to najlepiej go po prostu zignorować.

Mandaty z fotoradarów są wysyłane listem poleconym lub za pośrednictwem portalu eBOK CANARD, jeśli sprawca wykroczenia wyraził zgodę na taką formę doręczenia. Pamiętajcie też, że GITD przy okazji prosi też o wskazanie sprawcy wykroczenia, a mandat należy opłacić w terminie 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę