tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ostatnia prosta przed Red Bull 111 Megawatt Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ostatnia prosta przed Red Bull 111 Megawatt

Autor: Informacja prasowa 2018.08.29, 11:18 Drukuj

Przygotowania do Red Bull 111 Megawatt (8-9 września) wkraczają w decydującą fazę. Zawodnicy szlifują formę i udoskonalają swoje maszyny. Na finiszu są też prace nad trasą, która jak na jubileusz przystało, tworzona jest z jeszcze większym rozmachem niż dotychczas. Prócz sportowej rywalizacji blisko tysiąca uczestników, na kibiców czekają atrakcje najwyższych lotów. I to dosłownie! Specjalny pokaz dadzą pilot Łukasz Czepiela (Zivko EDGE 540T) oraz Maria Muś (Bolkow Bo-105). Wstęp dla kibiców jest wolny. Szczegóły na redbull.pl/111megawatt

Rzadko pojawia się okazja, aby pojeździć lub zobaczyć motocyklistów w takim terenie. Położona w Gminie Kleszczów Kopalnia PGE oferuje iście księżycowy krajobraz, po którym każdy miłośnik brudnego sportu chciałby jeździć codziennie. Taka szansa pojawia się jednak tylko raz do roku - podczas Red Bull 111 Megawatt. Spore różnice terenu, różne nawierzchnie i podjazdy czasami wręcz nie do zdobycia sprawiają, że emocjom i nagłym zwrotom akcji nie ma końca. A to wszystko w centrum Polski! Gmina Kleszczów położona jest w odległości 50 minut samochodem od Łodzi.

NAS Analytics TAG

Tu na jeden weekend spotykają się wszyscy: fani motorsportu, amatorzy i zawodnicy na co dzień startujący w najważniejszych zawodach enduro na świecie. Wśród nich Tadek Błażusiak - zawodnik, którego legendarny numer "111" wpisany jest w nazwę imprezy. To jego nazwisko przyciągnęło już od pierwszej edycji śmietankę dyscypliny, a polskie zawody wpisane są w międzynarodowy cykl najważniejszych imprez enduro (World Enduro Super Series). Dlatego w Kleszczowie nie zabraknie m.in. Jonnego Walkera (już trzykrotnie triumfował w Red Bull 111 Megawatt) oraz Mario Romana i Grahama Jarvisa (którzy uzupełnili ubiegłoroczne podium) a także Alfredo Gomeza, Billy Bolta, Coltona Haakera, Cody’ego Webba, Mario Gomeza, Wade Younga, Manuela Lettenbichlera, a także polskiej elity: Oskara Kaczmarczyka, Łukasza Kurowskiego.

"Nadal pamiętam zwycięstwo w pierwszej edycji. Odczuwałem dumę, że mogłem pokonać najlepszych na świecie zawodników na własnym podwórku. Wiem, że w tym roku może być bardzo ciasno w czołówce, ale ze wsparciem moich kibiców zrobię wszystko, by ukończyć wyścig na podium. Polska publiczność jest fantastyczna" - mówi Błażusiak, któremu niedawno przybył kolejny tytuł… "Tata".

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 8 września, zawodnicy staną do kwalifikacji. Ich zdaniem będzie jak najszybsze pokonanie dwóch tras: piaszczystej, szybkiej oraz wolniejszej, usianej naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Najlepszych 500 zawodników trafi do finału, który rozgrywany będzie następnego dnia 9 września. Spektakularny start kilkuset motocykli robi wrażenie! W wielkim finale uczestnicy będą pokonywać nawet 90 kilometrów, przemierzając rozległy i zróżnicowany teren Kopalni PGE. Dla tych, którzy nie dostaną się do głównego wyścigu zostanie zorganizowany GoPro Finał B.  Przez cały weekend funkcjonować też będzie miasteczko kibica ze strefami partnerskimi m.in. wystawa pojazdów marki Volkswagen, stoisko GoPro, Gminy Kleszczów oraz strefami gastronomicznymi.

HARMONOGRAM IMPREZY:

8 września (sobota) - kwalifikacje

 • 11:00 - otwarcie terenu imprezy (start imprezy masowej)
 • 10:00 - 18:00 - przejazdy testowe na wyznaczonych torach próbnych
 • 10:00 - 18:00 - kwalifikacje (kolejność według numerów startowych)
 • 10:00 - 14:00 - I tura kwalifikacji
 • 14:15 - 18:00 - II tura kwalifikacji
 • 12:30 - pokaz lotniczy: Łukasz Czepiela
 • 14:30 - pokaz lotniczy: Łukasz Czepiela (Zivko EDGE 540T) oraz Maria Muś (Bolkow Bo-105)
 • 15:00 - przedstawienie najlepszych zawodników
 • 16:00 - pokaz lotniczy: Łukasz Czepiela oraz Maria Muś
 • 18:00 - zakończenie kwalifikacji
 • 19:00 - zamknięcie terenu imprezy (koniec imprezy masowej)

9 września (niedziela) - GoPro Finał B i Wyścig Finałowy

 • 11:00 - otwarcie terenu imprezy (start imprezy masowej)
 • 12:00 - wjazd na pozycje startowe zawodników wyścigu głównego
 • 12:15 - dekoracja zwycięzców GoPro Finału B
 • 12:30 - pokaz lotniczy: Łukasz Czepiela
 • 12:45 - występ muzyczny / orkiestra
 • 13:00 - oficjalne powitanie
 • 13:11 - start wyścigu finałowego
 • 14:30 - pokaz lotniczy: Łukasz Czepiela (Zivko EDGE 540T) oraz Maria Muś (Bolkow Bo-105)
 • 16:00 - pokaz lotniczy: Łukasz Czepiela oraz Maria Muś
 • 17:11 - koniec wyścigu finałowego
 • 18:00 - przewidywane zakończenie zawodów
 • 19:00 - zamknięcie terenu imprezy (koniec imprezy masowej)

PODSTAWOWE INFORMACJE NT. WCZEŚNIEJSZYCH EDYCJI:

Red Bull 111 Megawatt podium 2017:

1. Jonny Walker (KTM);
2. Mario Roman (Sherco);
3. Graham Jarvis (Husqvarna)

Zwycięzcy poprzednich edycji Red Bull 111 Megawatt

2017: Jonny Walker (KTM)
2016: Jonny Walker (KTM)
2015: Jonny Walker (KTM)
2014: Taddy Blazusiak (KTM)

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę