tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Offroad w Obornikach - Quadcross i Mistrzostwa Strefy Zachodniej MX

Offroad w Obornikach - Quadcross i Mistrzostwa Strefy Zachodniej MX

Autor: Motoklub Oborniki 2011.06.08, 14:22 Drukuj

strony: 1 2

W ostatni weekend w Oborniki stały się centrum sportów motorowych w zachodniej Polsce - w dniu 4. czerwca odbyła się II runda Mistrzostw Strefy Zachodniej Polski w Motocrossie. Po bardzo udanej inauguracji I rundy zawodów, która miała miejsce w Nekli na torze Magiera, mogliśmy się spodziewać sporego zjazdu zawodników. Dzień później, w niedzielę odbyła się I runda Mistrzostw i Pucharu Polski w Quadcrossie.

Od wielu tygodni tor był przygotowywany do zawodów, a na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy trwało intensywne nawadnianie aby zapobiec kurzeniu się. Pogoda w całej Polsce nie rozpieszczała motocyklistów na torach motocrossowych, z nieba lał sie żar. W sobotę we wszystkich klasach na starcie stanęło razem 147 zawodników.

Punktualnie o godzinie 12.00 ruszyła karuzela wyścigów. Na początku startowała klasa Młodzik lic.C oraz Młodzik Lic. A+B, najmłodszy zawodnik tej klasy może startować mając zaledwie 8 lat.

Tu bezapelacyjnie oba biegi wygrali odpowiednio: lic. C – Filip Królikowski, a w lic. A+B Paweł Klewicz.

Kolejna klasa junior. W jednym i drugim biegu sytuacja nie uległa zmianie. Bardzo zacięta walka Jakuba Nowickiego z MKS Nekla nie wystarczyła aby odebrać zwycięstwo Wiktorowi Chudzińskiemu z RC Leszno, trzecim w tej rywalizacji był Kamil Nowakowski OKM Ostrów.

Najliczniejszą klasą okazała się klasa Otwarta I, wystartowało w niej 31 zawodników. Tu działo sie bardzo wiele, przetasowania, niespodzianki i wywrotki decydowały o wynikach końcowych. Bardzo ładnie pojechał Jakub Polasik z Motoklub Oborniki, zajmując 6. lokatę. Po dwóch biegach klasę zwycięzył Krzysztof Traczyński z KM Szczecin.

W klasie Otwartej II otrzymaliśmy niezłą dawkę adrenaliny. Czołówka biegu ustawiła się zaraz po starcie i walczyła do samego końca. Marek Begier dreptał po piętach Tomaszowi Stelmaszykowi jednak ten nie odpuścił. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawą i wyrównaną walkę.

Quad Lic. C została zdominowana przez Łukasz Lorenca z AG Gorzów. Wygrywając oba wyścigi zapewnił sobie zwycięstwo. Na drugim miejscu był Marcin Sobol z WKM Wschowa, a trzeci zawodnik klubu z Oborników, który pokazał swoje spore możliwości, Karol Szymański.

W klasie Quad Open już nie było tak łatwo dla zawodników z Mistrzostw Strefy. Obsada, która zawitała na zawody nie dała szans pozostałym. I tak, oba biegi wygrał Paweł Bartkowiak z WKM Wschowa, za nim uplasował się Patryk Kucharewicz z 4x4 Sokółka, a trzeci był Szymon Gembala z ATV Polska, nasz zawodnik z Motoklubu, Wiesław Biliński zajął dobrą 6. pozycję .

Najbardziej emocjonującym wyścigiem okazał się jednak bieg połączonej klasy licencja A+B oraz Weteran. W tych klasach startują najbardziej doświadczeni zawodnicy. Do ostatniej chwili przed zamknięciem list startowych nie było wiadomo czy bieg odbędzie się razem, czy osobno. W dwóch klasach zgłoszonych zostało 36 zawodników, a nowa maszyna startowa może zmieścić 40 motocykli. To zapowiadało niesamowite widowosko i takie też się okazało. W pierwszym biegu w klasie licencja A+B trwała zajadła walka o pierwsze pozycje, na trzecim miejscu uplasował się nasz zawodnik Miłosz Kozica, który nie ustępował czołówce, jednak mały błąd spowodował ostatecznie spadek na 4. pozycję w pierwszym biegu. Klasę A+B wygrał Jacek Lonka. W Weteranach bezapelacyjnie zwyciężył nasz zawodnik z Motoklub Oborniki, Dariusz Majchrzak.

Około godziny 18:15 rozdano puchary dla zwycięzców, każdy zawodnik wracał z dyplomem do domu, a wysokie loty zapewnił producent napoju N-gine. Kolejna, III runda zawodów w Nowogardzie już 19. czerwca, a w Obornikach odbędzie się jeszcze VII runda – 3. września. Szczegółowe wyniki zawodów znaleźć można na stronie Motoresults.

zawodnicy za maszyna startowa Obornikistart Mistrzostwa Strefy Zachodniej MX Oborniki