tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Offroad w Obornikach - Quadcross i Mistrzostwa Strefy Zachodniej MX
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Offroad w Obornikach - Quadcross i Mistrzostwa Strefy Zachodniej MX

Autor: Motoklub Oborniki 2011.06.08, 14:22 Drukuj

strony: 1 2

W ostatni weekend w Oborniki stały się centrum sportów motorowych w zachodniej Polsce - w dniu 4. czerwca odbyła się II runda Mistrzostw Strefy Zachodniej Polski w Motocrossie. Po bardzo udanej inauguracji I rundy zawodów, która miała miejsce w Nekli na torze Magiera, mogliśmy się spodziewać sporego zjazdu zawodników. Dzień później, w niedzielę odbyła się I runda Mistrzostw i Pucharu Polski w Quadcrossie.

NAS Analytics TAG

Od wielu tygodni tor był przygotowywany do zawodów, a na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy trwało intensywne nawadnianie aby zapobiec kurzeniu się. Pogoda w całej Polsce nie rozpieszczała motocyklistów na torach motocrossowych, z nieba lał sie żar. W sobotę we wszystkich klasach na starcie stanęło razem 147 zawodników.

Punktualnie o godzinie 12.00 ruszyła karuzela wyścigów. Na początku startowała klasa Młodzik lic.C oraz Młodzik Lic. A+B, najmłodszy zawodnik tej klasy może startować mając zaledwie 8 lat.

Tu bezapelacyjnie oba biegi wygrali odpowiednio: lic. C – Filip Królikowski, a w lic. A+B Paweł Klewicz.

Kolejna klasa junior. W jednym i drugim biegu sytuacja nie uległa zmianie. Bardzo zacięta walka Jakuba Nowickiego z MKS Nekla nie wystarczyła aby odebrać zwycięstwo Wiktorowi Chudzińskiemu z RC Leszno, trzecim w tej rywalizacji był Kamil Nowakowski OKM Ostrów.

Najliczniejszą klasą okazała się klasa Otwarta I, wystartowało w niej 31 zawodników. Tu działo sie bardzo wiele, przetasowania, niespodzianki i wywrotki decydowały o wynikach końcowych. Bardzo ładnie pojechał Jakub Polasik z Motoklub Oborniki, zajmując 6. lokatę. Po dwóch biegach klasę zwycięzył Krzysztof Traczyński z KM Szczecin.

W klasie Otwartej II otrzymaliśmy niezłą dawkę adrenaliny. Czołówka biegu ustawiła się zaraz po starcie i walczyła do samego końca. Marek Begier dreptał po piętach Tomaszowi Stelmaszykowi jednak ten nie odpuścił. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawą i wyrównaną walkę.

Quad Lic. C została zdominowana przez Łukasz Lorenca z AG Gorzów. Wygrywając oba wyścigi zapewnił sobie zwycięstwo. Na drugim miejscu był Marcin Sobol z WKM Wschowa, a trzeci zawodnik klubu z Oborników, który pokazał swoje spore możliwości, Karol Szymański.

W klasie Quad Open już nie było tak łatwo dla zawodników z Mistrzostw Strefy. Obsada, która zawitała na zawody nie dała szans pozostałym. I tak, oba biegi wygrał Paweł Bartkowiak z WKM Wschowa, za nim uplasował się Patryk Kucharewicz z 4x4 Sokółka, a trzeci był Szymon Gembala z ATV Polska, nasz zawodnik z Motoklubu, Wiesław Biliński zajął dobrą 6. pozycję .

Najbardziej emocjonującym wyścigiem okazał się jednak bieg połączonej klasy licencja A+B oraz Weteran. W tych klasach startują najbardziej doświadczeni zawodnicy. Do ostatniej chwili przed zamknięciem list startowych nie było wiadomo czy bieg odbędzie się razem, czy osobno. W dwóch klasach zgłoszonych zostało 36 zawodników, a nowa maszyna startowa może zmieścić 40 motocykli. To zapowiadało niesamowite widowosko i takie też się okazało. W pierwszym biegu w klasie licencja A+B trwała zajadła walka o pierwsze pozycje, na trzecim miejscu uplasował się nasz zawodnik Miłosz Kozica, który nie ustępował czołówce, jednak mały błąd spowodował ostatecznie spadek na 4. pozycję w pierwszym biegu. Klasę A+B wygrał Jacek Lonka. W Weteranach bezapelacyjnie zwyciężył nasz zawodnik z Motoklub Oborniki, Dariusz Majchrzak.

Około godziny 18:15 rozdano puchary dla zwycięzców, każdy zawodnik wracał z dyplomem do domu, a wysokie loty zapewnił producent napoju N-gine. Kolejna, III runda zawodów w Nowogardzie już 19. czerwca, a w Obornikach odbędzie się jeszcze VII runda – 3. września. Szczegółowe wyniki zawodów znaleźć można na stronie Motoresults.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
zawodnicy za maszyna startowa Obornikistart Mistrzostwa Strefy Zachodniej MX Oborniki
NAS Analytics TAG
wyjazd z bramek starowych tor Obornikimotocross na zakrecie oborniki
start wyscigu MX w obornikachstawka quadowcow
II runda Mistrzostwa Strefy Zachodniej Polski - MX obornikiDawid pustelnik 257
Krzysztof maslak 61banda Oborniki tor Mistrzostwa strefy zachodniej
igor zienkiewiczjakub nowicki
Artur BajerKrzysztof Kudlaty
kask i ochraniacz obornikilot miedzy flagami
Lukasz SadowskiMariusz Ilnicki
Mateusz Mati Dobickiskoki Krety tor oborniki
oborniki tor motocrossPatryk Komsa Patryk Rybarczyk
podium super mlodzik quadcrosspublicznosc Oborniki
puchary quadcross niedziela obornikiRafal Jasiorski
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr