tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 I runda Mistrzostw i Pucharu Polski w Quadcrossie 2011 - upalny tor w Obornikach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

I runda Mistrzostw i Pucharu Polski w Quadcrossie 2011 - upalny tor w Obornikach

Autor: Motoklub Oborniki 2011.06.08, 14:22 Drukuj

strony: 1 2

Niedziela 5. czerwca w Obornikach była z kolei świętem dla quadowców. Uroczyste rozpoczęcie I rundy Mistrzostw Polski oraz I rundy Pucharu Polski w Quadcrossie odbyło sie o godzinie 12:15. Po honorowym wciągnięciu flagi na maszt przez dwóch najmłodszych zawodników, zawody otworzyli poseł Stec oraz burmistrz Szrama.

NAS Analytics TAG

Swoją obecnością zaszczycili nas: poseł do Sejmu – Stanisław Stec; Burmistrz Obornik - Tomasz Szrama; Członek GKSM PZM Warszawa - Mieczysław Kałuża; Członek Zarządu PZM Poznań, Przewodniczący Okręgowej Komisji Sportu Motocyklowego – Ryszard Obst. Sędzią zawodów był Bolesław Raczkowski. Pierwsza runda w Quadcrossie była też okazją do wręczenia przez Mieczysława Kałużę nominacji do Kadry Narodowej na sezon 2011. Nominacje otrzymali trzej zawodnicy z Mistrzostw Polski.

W sobotę, tak samo jak i w piątek do późnych godzin nocnych trwało nawadnianie toru aby zapobiec powstawaniu tumanów kurzu. Upał w niedzielę nie ustępował, więc zawodnicy którzy wystartowali w sobotę musieli się mocno starać, aby utrzymać kondycję do końca.

Na początku startowała klasa Młodzik z Pucharu Polski. Mieliśmy okazję zobaczyć młodych adeptów sportów quadowych. Dwóch najmłodszych zawodników ukończyło oba biegi po torze przygotowanym dla Mistrzostw Polski, za co należą im się gratulacje. Niestety w klase Super Młodzik nie dopisała frekfencja i nie można im zaliczyć punktów do klasyfikacji. Szkoda, bo naprawdę zasłużyli.

Po dwóch biegach wyniki wyglądały następująco:

PP Młodzik
Dawid Sierżant 1 miejsce
Jakub Miłkowski 2 miejsce
Maciej Koszałka 3 miejsce

PP Super Młodzik
Antoni Rozmuz 1 miejsce
Rafał Węglarowicz 2 miejsce

Kolejne dwa bardzo emocjonujące starty, to połączone klasy Open i Junior Mistrzostw Polski. Podczas pierwszego biegu, awarii uległ quad prowadzącego Mateusza Wojciechowskiego z GAMK Gdańsk. Urwana śruba w zawieszeniu skreśliła jego szansę na zwycięstwo. Pierwszy bieg wygrał Szymon Gembala. Jednak już w drugim biegu Mateusz odzyskał pozycje na pudle.

W klasie Junior Oba biegi wygrał Kacper Kamiński. Trzeba dodać, że jedyną dziewczyną startującą od kilku lat na równi z chłopakami jest Zuzanna Ścibór, która zajęła 5. lokatę w klasyfikacji zawodów.

Skutkiem tych wydarzeń był wynik po dwóch biegach i tak w klasyfikacji zawodów jak następuje:

MP Junior
Kacper Kamiński 1 miejsce
Patryk Siekaj 2 miejsce
Patryk Kucharewicz 3 miejsce

MP Open
Paweł Bartkowiak 1 miejsce
Szymon Gembala 2 miejsce
Mateusz Wojciechowski 3 miejsce

Na końcu startowali zawodnicy z Pucharu Polski Open. Sebastian Hoppa w obu biegach zajął pierwsze miejsce, pozostawiając rywalów bez szans na lepszą lokatę. Mimo tego był to ciekawy wyścig, w którym startowali zawodnicy w różnym wieku.

Po dwóch biegach w klasyfikacji zawodów, wyniki wyglądały następująco:

PP Open
Sebastian Hoppa 1 miejsce
Mateusz Gryma 2 miejsce
Bogdan Powalacz 3 miejsce

Niesamowite zmęczenie i wysoka temperatura dawała się we znaki zawodnikom oraz obsłudze zawodów. Trzeba było dużego wysiłku, aby doprowadzić całą imprezę do końca. Dwóch zawodników z kontuzjami odjechało do szpitala. Jednak motocrossowcy to twardzi ludzie, a obsługa zawodów to ekipa z pasją i żadna pogoda ani warunki ich nie złamią.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
start quadow Puchar i mistrzostwa w obornikachwheelie quadem w Obornikach
start zawodnicy na torze w obornikachstart quady Mistrzostwa strefy zachodniej
Krzysztof Jezladowanie quadcross
kurz w obornikachkomunikaty organizatora tor w obornikach
lot quadem w blocieQuady juniorzy Mistrzostwa zachodu
brak zawieszenia z tyluKTM 505 SX oborniki
Quadcross w obornikachpark maszyn quadcross oborniki
Quady lot quadcross obornikiquad i crossowki Oborniki
I runda podium Quadcrossorganizatorzy Motoklub Oborniki
mlodziki quadcross obornikiI runda quadcross oborniki
PP i MP oborniki I rundapodium Oborniki Quadcross MP i PP 2011
podium quadcross oborniki 2011podium zawodnicy quadcross I runda
Michal Klecha 14 i Piotr Pozdzior 74Gabor Zienkiewicz
zawodnik quadcross niedziela obornikisuper mlodzik quadcross
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr