tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od marca do Turcji wjedziemy bez wizy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od marca do Turcji wjedziemy bez wizy

Autor: Janusz Bębenek 2020.02.22, 16:45 Drukuj

Kilkanaście lat funkcjonowania w strefie Schengen mocno nas rozleniwiło pod względem formalności przy przekraczaniu granic. W ten sposób wielu turystów rezygnuje z wizyty w atrakcyjnie położonych państwach, które wymagają jednak wyrobienia wizy. Jeden z najpopularniejszych wśród polskich turystów krajów zdecydował się w końcu na ich zniesienie.

Już od 2 marca będziemy mogli wjechać bez wizy do Turcji, która według danych Polskiej Izby Turystyki jest drugim najpopularniejszym wyjazdowym kierunkiem wśród Polaków, zaraz za Grecją. Wraz z nami przywilej wjazdu bez wiz otrzymali obywatele Belgii, Hiszpanii, Holandii oraz Austrii. Na tureckim terytorium będzie można przebywać przez 90 dni, w półrocznym okresie.

NAS Analytics TAG

Władze Turcji podały, że przyczyną decyzji jest chęć zwiększenia ruchu turystycznego, a także zwiększenia wymiany handlowej i kulturalnej z Europą. Z kolei polskie MSZ zaleca dużą ostrożność i zdecydowanie odradza podróże do regionów bezpośrednio sąsiadujących z Syrią oraz Irakiem, gdzie prowadzone są liczne operacje wojskowe.

Jeśli więc będziecie w tym sezonie na Bałkanach, spróbujcie choć na chwilę skoczyć za Bosfor. 

Zdjęcie: M. Canbalaban, Wikipedia

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę