tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od marca do Turcji wjedziemy bez wizy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od marca do Turcji wjedziemy bez wizy

Autor: Janusz Bbenek 2020.02.22, 16:45 Drukuj

Kilkanaście lat funkcjonowania w strefie Schengen mocno nas rozleniwiło pod względem formalności przy przekraczaniu granic. W ten sposób wielu turystów rezygnuje z wizyty w atrakcyjnie położonych państwach, które wymagają jednak wyrobienia wizy. Jeden z najpopularniejszych wśród polskich turystów krajów zdecydował się w końcu na ich zniesienie.

Już od 2 marca będziemy mogli wjechać bez wizy do Turcji, która według danych Polskiej Izby Turystyki jest drugim najpopularniejszym wyjazdowym kierunkiem wśród Polaków, zaraz za Grecją. Wraz z nami przywilej wjazdu bez wiz otrzymali obywatele Belgii, Hiszpanii, Holandii oraz Austrii. Na tureckim terytorium będzie można przebywać przez 90 dni, w półrocznym okresie.

NAS Analytics TAG

Władze Turcji podały, że przyczyną decyzji jest chęć zwiększenia ruchu turystycznego, a także zwiększenia wymiany handlowej i kulturalnej z Europą. Z kolei polskie MSZ zaleca dużą ostrożność i zdecydowanie odradza podróże do regionów bezpośrednio sąsiadujących z Syrią oraz Irakiem, gdzie prowadzone są liczne operacje wojskowe.

Jeśli więc będziecie w tym sezonie na Bałkanach, spróbujcie choć na chwilę skoczyć za Bosfor. 

Zdjęcie: M. Canbalaban, Wikipedia

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr