tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy driftowóz Bartosza Ostałowskiego. Siedmiolitrowa bestia V8 o mocy 1000 KM
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy driftowóz Bartosza Ostałowskiego. Siedmiolitrowa bestia V8 o mocy 1000 KM

Autor: Materiał partnera 2020.05.25, 17:02 Drukuj

Bartosz Ostałowski - jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą - zaprezentował swój nowy samochód driftingowy, którym wystartuje w sezonie 2020. To mocno zmodyfikowane BMW E92 z potężnym, podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności aż 7 litrów! 

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który nie ma obu rąk i samochód prowadzi stopą. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA, dzięki czemu startuje w regularnych zawodach na równych zasadach z innymi kierowcami. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters European Championship i Drift Kings. W sezonie 2019 wywalczył tytuł 2. Vice Mistrza Polski w drifcie zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy PRO2 DMP. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie - "The Grand Tour" u boku Richarda Hammonda.

Oficjalna premiera nowego driftowozu Bartosza Ostałowskiego odbyła się 20 maja na torze Moto Park Kraków i ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią przybrała formę transmisji na żywo, którą można było śledzić na profilu kierowcy na Facebooku. 

Kluczowym elementem transmisji było odsłonięcie zupełnie nowego samochodu driftingowego przygotowywanego na ten sezon. Jak było wiadomo wcześniej, to BMW E92, jednak uległo całkowitej przebudowie. Jego sercem jest teraz amerykański silnik LS3 V8 o pojemności 7 litrów rodem z Chevroleta Corvette. Wspomagają go dwie turbosprężarki Garret G770 dostarczone przez MotoRemo. Dzięki takiemu połączeniu, można oczekiwać, że samochód będzie się legitymował mocą około 1000 koni mechanicznych. 

Do przeniesienia napędu posłuży wytrzymała automatyczna skrzynia ZF 8HP90 z indywidualnym programem, który pozwala Bartoszowi zmieniać biegi barkiem za pomocą specjalnej łopatki. Natomiast nad pracą całego systemu czuwa zaawansowany komputer Ecumaster.

Ostałowski zdecydował się postawić na body w stylu Pandem, natomiast w kwestii kolorystyki na połączenie niebieskiego, czerwonego i czarnego, czym odwołał się do barw swojego poprzedniego samochodu. Nowością jest to, że driftowóz pokrywają figury geometryczne o nieregularnej formie, co dodaje mu agresywności. Całości dopełnia karbonowy spojler umieszczony na tylnej klapie.

- Nie mogę się doczekać pierwszych testów nowego driftowozu na torze. Ma ogromny potencjał, a zastosowane w nim rozwiązania techniczne powinny pomóc mi w rywalizacji z pełnosprawnymi kierowcami. Dodatkowo, dysponuję teraz dwoma samochodami, co daje mi pewien komfort psychiczny. Nie musimy kłaść trudu całego sezonu tylko na jednym aucie - tłumaczy Bartosz Ostałowski

Odsłonięcie samochodu stało się także okazją do przedstawienia planów driftera na nadchodzący sezon.

- Naszym głównym celem na ten sezon jest zdobycie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski. Wiem, że to możliwe, ponieważ w ubiegłym roku skończyłem rywalizację na 3. lokacie. Wierzę, że mogę wspiąć się jeszcze wyżej, a nowy samochód mi w tym pomoże - zapowiada Bartosz Ostałowski

Epidemia koronawirusa opóźniła start zmagań w Drifitngowych Mistrzostwach Polski. Jeśli sytuacja na to pozwoli, inauguracja sezonu 2020 odbędzie się początkiem lipca. Oprócz startów w DMP, Bartosz chce wystąpić również w mistrzostwach Europy - Drift Kings International Series, a także niemieckiej lidze Drift United. Kalendarze powinny zostać ogłoszone wkrótce.

Zmagania Bartosza w sezonie 2020 wspierają nadal SACHS, Inter Cars, Castrol EDGE, FMIC, WAHL, Tubes International i Ecumaster. W tym roku do grona Partnerów zespołu dołączyli także: Q Service Castrol, Hella, MotoRemo, EAE i EVERT.  


Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę