tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy Triumph Tiger 1200 na 2022 rok. Brytyjska marka pokazaa kolejny film
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy Triumph Tiger 1200 na 2022 rok. Brytyjska marka pokazaa kolejny film

Autor: Andrzej Sitek 2021.09.22, 11:33 Drukuj

Triumph nie zapomina o podgrzewaniu atmosfery swoimi nowościami. Po  "szpiegowskich" zdjęciach modelu Tiger Sport 660 przyszedł czas na Tigera 1200 przemierzającego dzicz. Na początku września zobaczyliśmy zdjęcia i pierwszy film, a obecnie mam też drugi zwiastun. Jest na co popatrzeć?

Brytyjczycy wypuścili do sieci film, na którym widać Triumpha Tigera 1200 przedzierającego się przez leśne ostępy. Producent twierdzi, że jest to test prototypu, ale maszyna wygląda jak wersja produkcyjna.

NAS Analytics TAG

Na razie nie wiadomo, kiedy końcowy efekt prac ujrzy światło dzienne a tym bardziej, co kryje się w ramie, ale w filmie widać silnik, który przypomina trzycylindrową jednostkę ze Speed Triple 1200 RS.

Zapewne wersja Tiger 1200 będzie przestrojona w porównaniu do Speed Triple, ale możemy być pewni, że osiąga więcej mocy i momentu niż obecny Tiger 1200, mimo że silnik będzie mniejszy i lżejszy.

Piec został umieszczony bardziej z przodu, co prawdopodobnie zapewnia lepszy rozkład masy. Warto też zwrócić uwagę na nowy, dwustronny wahacz z przeprojektowanym układem napędu, który zastąpi jednostronną konstrukcję z obecnego modelu.

Jeżeli porównamy filmowy egzemplarz oraz wcześniej pokazane zdjęcia z poprzednią generacją Tigera 1200, to dostrzeżemy też zmienioną ramę pomocniczą, nieco mniejszą kanapę, przeprojektowane gmole, a boczne owiewki wyposażono we wloty powietrza. Rama główna wygląda na zmienioną i odchudzoną.

Kilka sekund filmu poświęcono na pokazanie pracy przedniego zawieszenia. Zaciski Brembo Stylema oraz tarcze 320 mm z przodu sugerują, że z hamowaniem nie będzie problemu. Widelce 45 mm to wariant upside-down od Showa. Charakteryzuje się m.in. długim skokiem i te właściwości zawieszenia zostały poniekąd zapowiedziane finałowymi kadrami filmu.  

Oczywiście należy brać poprawkę na to, że prezentowany motocykl jest prototypem, ale przykład wycieku zdjęć finalnej wersji modelu Tiger Sport 660 pokazuje, że niedaleko pada produkt finalny od prototypu. Wersja produkcyjna będzie z pewnością gotowa do salonów sprzedaży jako część gamy modelowej na 2022 rok. Już wkrótce.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr