tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe kary i mandaty w 2022 roku. Rzdzcy maj konkretne plany, ktre uderz Polakw po kieszeni
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe kary i mandaty w 2022 roku. Rzdzcy maj konkretne plany, ktre uderz Polakw po kieszeni

Autor: Andrzej Sitek 2021.08.03, 13:00 Drukuj

Prawo umożliwiające wejście w życie nowych przepisów i wyższe stawki mandatów uderzających Polaków po kieszeni, może obowiązywać już od grudnia 2021 r., ale to nie koniec nieprzyjemnych niespodzianek. Kolejne planowane są w nowym roku. Kierowcy powinni o nich wiedzieć.

Nowości, które czekają nas po nowym roku, związane są z podwyżką płacy minimalne, od której zależy wysokość kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia. W praktyce za krótkie opóźnienie do trzech dni kara może wynieść nawet 1200 zł. To nie koniec.

NAS Analytics TAG

Brak wpłaty od 4 do 14 dni będzie karany przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny znacznie surowiej. Spóźnialscy muszą się liczyć z koniecznością wysupłania 3 tys. złotych.

A jeśli minie 14 dni? Kierowcy zalegający z opłatą za OC powyżej dwóch tygodni będą musieli zapłacić do państwowej kasy aż 6 tys. zł.

Pamiętajmy jeszcze o planach dotyczących obowiązkowych przeglądów technicznych. Zmiany, które miałyby pojawić się w przyszłym roku, to m.in. konieczność fotografowania pojazdu przed diagnostów, zobowiązanych również do przechowywania tej dokumentacji przez okres pięciu lat.

Państwo zagwarantuje sobie też podwójną opłatę za przegląd techniczny w przypadku przekroczenia terminu badania o miesiąc.

Czy poza kijem planowana jest jakaś marchewka? Za przyjazny gest aparatu państwowego możemy uznać propozycję przyznania prawa do ponownego przeglądu technicznego w sytuacji, gdy właściciel pojazdu nie zgadza się z opinią diagnosty. Drugi dobry pomysł to przedłużony, w przypadku wcześniejszego badania, termin kolejnego. Ale maksymalnie do 30 dni.    

Oczywiście to lista nowości, o których wiemy obecnie. W każdej chwili władza może przedstawić propozycje innych restrykcji i obowiązków, które spadną na kierowców, np. zawodowych. Chodzi o ostatnie tragiczne zdarzenie, w którym staranowana przez miejski autobus nastolatka (a przy tym matka dwójki dzieci), poniosła śmierć na miejscu. Podczas wczorajszej konferencji Mateusz Morawiecki mówił o konieczności ostrzejszych przepisów dla kierowców zawodowych.   

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr