tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe KTMy Adventure, Super Duke i Duke?
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Nowe KTMy Adventure, Super Duke i Duke?

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.01.20, 11:01 4 Drukuj

KTM pracuje nad nowymi modelami Adventure, Super Duke oraz nad małymi Dukami. W ramach projektu powstanie też nowy silnik V-twin oraz nowy jednocylindrowiec, a pomarańczowe motocykle otrzymają pakiet elektronicznych pomocników. Tak przynajmniej twierdzą holenderski magazyn NieuwsMotor – byli w fabryce w Mattighofen i rozmawiali z Robertem Prielingerem, Szefem Rozwoju / R&D dla Motocykli Ulicznych.

Nowy KTM Adventure na rok 2012 podobno był już zaprojektowany, jednak Stefan Pierer – Dyrektor Generalny odrzucił pomysł ze względu na zbyt duże prawdopodobieństwo do BMW GSa. Największy offroadowiec będzie miał konstrukcję modułową, co gwarantuje wiele jego wersji. Adventure dostanie V-twina o pojemnościach 1200 ccm, 1000 ccm oraz 700 lub 800 ccm. Opcja 800 ccm ma być najpoważniejszym konkurentem w klasie dual purpose z BMW F800GS na czele, a jak twierdzą Austriacy, Adventure będzie posiadał zdecydowanie więcej offroadowych możliwości, niż Triumph Tiger 800XC. Niezaprzeczalnym faktem jest, że KTM czerpie doświadczenie z Dakaru, w którym wygrali już 10. raz z rzędu.

Całą linię Super Duke austriacki producent wyposaży w kontrolę trakcji i pakiet elektroniki – tutaj przyda się współpraca z Porsche, która już w przeszłości zaowocowała systemem ABS. Super Duke dostanie wspomnianego wcześniej V-twina oraz kolejny nowy silnik. Będzie nim jednocylindrowiec o pojemności 700 ccm, którego ujrzymy w katalogach KTMa na rok 2013. Holendrzy z NieuwsMotor podobno już widzieli nowego Super Duka, ale nie mogli wynieść żadnych zdjęć. Ma on mieć mniej agresywny styl, co może nie spodobać się zagorzałym fanom KTMa.

Współpraca austriackiego producenta z indyjskim Bajajem zaowocuje również motocyklami małej pojemności. Będą to najprawdopodobniej sprzęty o pojemnościach 200-400 ccm z rodziny małego Duke 125 i wszystko wskazuje na to, że plotki o jego większej wersji rzeczywiście sprawdzą się.

Wszystkie powyższe informacje są oczywiście niepotwierdzone oficjalnie przez KTMa, dlatego musimy czekać albo na oficjalne stanowisko firmy z Mattighofen, albo kolejną kampanię „o jejku, ktoś sfotografował nasz motocykl na tajnych testach”.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę