tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nie żyje Ryszard Mankiewicz

Nie żyje Ryszard Mankiewicz

Autor: Lovtza 2015.08.05, 16:41 4 Drukuj

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że we wtorek 4 sierpnia 2015 r. odszedł od nas Ryszard Mankiewicz, sportowiec należący do elity polskich motocyklistów.

Urodzony w 1937 Ryszard Mankiewicz swoją wyścigową karierę rozpoczął w wieku zaledwie osiemnastu lat, zdobywając w jej trakcie siedem tytułów Mistrza Polski w barwach Motoklubu Unia Poznań.

Przełomowym momentem w życiorysie Poznaniaka był rok 1969, kiedy jako debiutant na arenie międzynarodowej zajął wysoką, siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej Motocyklowych Mistrzostw Świata Grand Prix klasy 125ccm, stając  przy okazji na najniższym stopniu podium na torze Opatija podczas wyścigu o Grand Prix Jugosławii.

Ryszard Mankiewicz w Mistrzostwach Świata ścigał się do 1973 roku, zaś od czasu zakończenia kariery był działaczem i sponsorem sportu motocyklowego, odznaczonym prestiżowym Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Do dnia dzisiejszego, żadnemu z Polaków nie udało się powtórzyć, ani tym bardziej przewyższyć sukcesów Mankiewicza.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 07.08.2015 r. o godz. 11:45  Cmentarz na Nowinie.

Zdjęcia
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Kamel 05/08/2015 19:50

Wielka strata... :(

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę