tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklici BMW Sikora Motorsport zadowoleni po ulicznej rundzie w Schleiz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Motocyklici BMW Sikora Motorsport zadowoleni po ulicznej rundzie w Schleiz

Autor: Informacja prasowa 2016.08.04, 13:57 Drukuj

Irek Sikora sięgnął w niedzielę po kolejny finisz w pierwszej piątce motocyklowych mistrzostw Niemiec klasy Superbike.

Choć jego koledzy z ekipy BMW Sikora Motorsport, Andrzej Pawelec i Bartek Wiczyński, tym razem finiszowali poza punktowaną piętnastką, oni również opuszczali wyjątkowy, uliczny tor Schleizer Dreieck zadowoleni.

NAS Analytics TAG

Piąta runda motocyklowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM upłynęła pod znakiem zmiennej pogody i zaciętej walki nie tylko z rywalami, ale również ustawieniami motocykli. Irek Sikora na ulicznym torze w Schleiz zaliczył jednak bezbłędny weekend, kończąc niedzielne wyścigi odpowiednio na siódmym oraz piątym miejscu w klasie Superbike i umacniając się na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej. Pomogła w tym sprawna praca mechaników przy użyciu narzędzi Proline.

Tym razem poza punktowaną piętnastką finiszował Andrzej Pawelec, który oba wyścigi kończył na siedemnastym miejscu w kategorii Superstock 1000. Dwukrotnie tuż za nim, na odpowiednio osiemnastej i dziewiętnastej pozycji, metę mijał debiutujący w tym roku w mistrzostwach Niemiec Bartek Wiczyński, który w piątek przejechał niewiele okrążeń z uwagi na wywrotkę na mokrym torze. W klasyfikacji generalnej Superstock 1000 Pawelec i Wiczyński zajmują odpowiednio siedemnaste i dwudzieste drugie miejsce. Szósta z ośmiu rund Superbike*IDM odbędzie się za dwa tygodnie na znanym z MotoGP i World Superbike, holenderskim torze Assen.

Weekend upłynął pod znakiem bardzo zaciętej walki na wymagającym torze oraz ciężkiej pracy całego zespołu. Podczas treningów szukaliśmy odpowiednich ustawień motocykla i znaleźliśmy je na czas, ale opony, które otrzymałem na ten weekend, nie do końca sprawdzały się na tym torze i w takich warunkach. Mocno się ślizgałem i traciłem kilka dziesiątych sekundy na okrążeniu do zawodników z czołówki, którzy korzystali ze specjalnych mieszanek. Mimo wszystko miałem lepsze tempo niż rok temu, więc jestem zadowolony i liczę na jeszcze lepsze wyniki podczas kolejnej rundy w Assen. Na sierpień planujemy także razem z zespołem wyjątkową niespodziankę dla wszystkich polskich kibiców wyścigów motocyklowych na najwyższym poziomie - powiedział Irek Sikora.

To był ekstremalny i wymagający weekend. Podczas treningów poszliśmy co prawda w złą stronę z ustawieniami, ale opanowaliśmy sytuację i w kwalifikacji wyrównałem tempo sprzed roku. Czułem się dobrze przed wyścigami i do obu nieźle wystartowałem, ale walka w środku stawki była naprawdę zacięta, a wyprzedzanie niezwykle trudne. Co więcej, w pierwszym wyścigu przestrzeliłem hamowanie do jednego z zakrętów i straciłem kilka pozycji, ale udało mi się odrobić je przed metą. Tym razem o włos rozminąłem się z punktami, ale nie jestem rozczarowany, bo po opuszczeniu ostatniej rundy wróciłem na tor z niezłym tempem - przyznał Andrzej Pawelec.

Runda w Schleiz rozpoczęła się dla mnie od wywrotki na mokrym torze. Opuściłem co prawda większość piątkowych treningów, ale mechanicy spisali się na medal, przygotowując dla mnie konkurencyjny motocykl dla kwalifikacje. Jedno jest pewne. Gdybyśmy jeździli równie szybko, jak pracują nasi mechanicy, bylibyśmy nie do pokonania! Liczyliśmy w ten weekend z Andrzejem, że powalczymy w wyścigach z Irkiem, ale szczerze mówiąc tym razem Irek nas znokautował. W drugim wyścigu próbowałem atakować Andrzeja, ale był trochę za szybki, podczas gdy ja po piątkowych przygodach jechałem z pewnym marginesem bezpieczeństwa. Cały weekend był jednak cennym doświadczeniem, które z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych rund - dodał Bartek Wiczyński.

Więcej informacji o zespole na oficjalnej stronie motorsport.bmw-sikora.pl oraz na profilu FB.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr