tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykliści BMW Sikora Motorsport punktują w szalonej rundzie mistrzostw Niemiec NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykliści BMW Sikora Motorsport punktują w szalonej rundzie mistrzostw Niemiec

Autor: Informacja prasowa 2016.06.06, 11:54 Drukuj

Ireneusz Sikora i Andrzej Pawelec sięgnęli po kolejne punkty w motocyklowych mistrzostwach Niemiec serii Superbike*IDM podczas mocno nietypowej, trzeciej rundy sezonu na torze Lausitzring.

Motocykliści BMW Sikora Motorsport stanęli w ten weekend do walki w bojowych nastrojach, choć nie mieli łatwego zadania. Ich zmagania były bowiem połączone z wyścigami słynnej serii DTM, co oznaczało dużo mniej czasu na torze i zupełnie inną przyczepność asfaltu. Szyki organizatorom pokrzyżowała ostatecznie także pogoda. Mimo wszystko wielokrotni mistrzowie Polski, Sikora i Pawelec liczyli na kolejne punkty i zrealizowali swój plan.
NAS Analytics TAG

Pierwszy, sobotni wyścig został przerwany po 14 okrążeniach z powodu rozlanego oleju, zatrzymując marsz Polaków w kierunku ścisłej czołówki. Irek Sikora został sklasyfikowany na siódmym miejscu w klasie Superbike, a Andrzej Pawelec za sterami drugiego BMW S1000RR na jedenastej lokacie w klasie Superstock 1000. Obaj zawodnicy liczyli na jeszcze wyższe pozycje w drugim wyścigu, ale ten został przerwany już po czterech okrążeniach z powodu bardzo intensywnych opadów deszczu. Organizatorzy zdecydowali ostatecznie o jego odwołaniu.

"Spodziewaliśmy się, że będzie to nietypowy weekend i ostatecznie sprawdziły się wszystkie nasze przewidywania odnośnie przyczepności i pogody - mówi Irek Sikora. - Pierwszy wyścig odbywał się tuż po zmaganiach samochodów DTM i początkowo asfalt był całkowicie pozbawiony przyczepności. Dopiero po kilku kółkach można było podkręcić tempo, ale wkrótce rywalizację przerwano i nie zdążyłem awansować wyżej, niż na siódme miejsce w swojej klasie. Niedziela to już tylko krótki sprint zanim po czterech kółkach spadł bardzo intensywny deszcz. Z pewnością pod względem czasu spędzonego na torze, nie możemy być usatysfakcjonowani, ale mimo niewielu okrążeń to był bardzo produktywny weekend. Zrobiliśmy bowiem bardzo duże postępy jeśli chodzi o ustawienia zawieszenia i dostosowania ich do ogumienia. Chcemy jeszcze tylko dopracować ostatnie detale podczas najbliższych testów i od kolejnej rundy walczyć o jeszcze wyższe pozycje. Cały zespół gratuluje także naszemu zawodnikowi, Bartkowi Wiczyńskiemu, narodzin syna."

"To był wymagający weekend - dodał Andrzej Pawelec. - Starty razem z serią DTM zawsze oznaczają niewiele czasu na torze, ale mimo wszystko byliśmy dobrze przygotowani do wyścigów. Niestety, oba zostały skrócone, a drugi całkowicie odwołany. Szkoda przede wszystkim niedzieli. Startowałem w ten weekend z kontuzją i czułem, że na mokrym torze miałbym szansę na dużo lepszy rezultat. Po pierwszym wyścigu mocno poprawiliśmy ustawienia mojego BMW, więc także na suchym chciałem walczyć w niedzielę o pierwszą dziesiątkę, ale tak czy inaczej miałem niezłe tempo."

Po trzech pierwszych rundach Sikora jest ósmy w klasyfikacji generalnej klasy Superbike, a Pawelec piętnasty w tabeli Superstock 1000. Czwarta runda Superbike*IDM odbędzie się na początku lipca w belgijskim Zolder, gdzie motocykliści BMW Sikora Motorsport w komplecie, razem z nieobecnym w ten weekend na Lausitzringu Bartkiem Wiczyńskim, zaliczą wcześniej testy.

Więcej informacji o zespole na oficjalnej stronie oraz na profilu FB

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę