tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Yamaha z nagrodami Red Dot Award: Product Design 2024. Jury nagrodzio dwa modele z dwch rnych bajek
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Yamaha z nagrodami Red Dot Award: Product Design 2024. Jury nagrodzio dwa modele z dwch rnych bajek

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.18, 18:39 Drukuj

Yamaha po raz pierwszy zdobyła nagrodę Red Dot Design Award w 2012 r. i od tego czasu co roku jej produkty są wyróżniane przez jury. Tym razem nagrodzono dwa motocykle, które pochodzą z dwóch różnych światów, ale łączy je jedno - logiczna, nowoczesna i przyjazna użytkownikowi koncepcja.

Pierwszym nagrodzonym motocyklem jest najnowsza odsłona modelu MT-09, która jest jego czwartą generacją od momentu premiery w 2013 r. Ten motocykl zapoczątkował zupełnie nową erę w historii marki i sprawił, że seria MT nie tylko wróciła w blasku chwały, ale z bycia ekscentrycznym wynalazkiem stała się poważnym graczem na rynku. Co ciekawe, w 2022 r. MT-09 również zdobyła to prestiżowe wyróżnienie.

NAS Analytics TAG

Jak podaje producent w komunikacie prasowym, model MT-09 ma bardzo skondensowaną i spójną formę od dzioba po ogon, przez sekcję centralną i detale. Jest też przyjazny dla użytkownika za sprawą ergonomicznych i intuicyjnych przycisków.

Drugim nagrodzonym motocyklem jest XMAX 300 w wersji przedstawionej w 2023 r. Jednoślad skupia się na związku człowieka z maszyną i jednocześnie podkreśla dynamikę, praktyczność i komfort, które są znakami rozpoznawczymi serii XMAX.

Przednie zawieszenie i sposób oddawania mocy silnika są podobne do tych z motocykli sportowym i podkreślone przez wąską sylwetkę, która wyraża witalność. W kwestii praktyczności oddano do dyspozycji więcej miejsca w schowku pod siedzeniem, a kształt kanapy zapewnia więcej miejsca na nogi. Schowek jest w stanie pomieścić dwa kaski integralne.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr