tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocross of Nations 2016 - kwalifikacje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocross of Nations 2016 - kwalifikacje

Autor: Krzysztof Tomaszek 2016.09.25, 12:18 Drukuj

Dzień pierwszy porządnego ścigania podczas tegorocznej edycji Motocross of Nations za nami.

W niemal idealnych warunkach pogodowych, na równie urokliwym co wymagającym torze odbyły się w sobotę treningi wolne i wyścigi kwalifikacyjne, które przyniosły wiele emocji. 

NAS Analytics TAG

Pierwszy wyścig kwalifikacyjny klasy MXGP zaczął się idealnie dla gospodarzy, gdyż Antonio Cairoli prowadził już od pierwszego zakrętu i wszystko wskazywało na to, że ten bieg ma pod kontrolą. Niestety błąd zaowocował odjazdem przedniego koła i upadkiem, co sprawiło, że zwycięstwo padło łupem Francuza Romain’a Febvre. Po bardzo słabym starcie z samego końca stawki nasz reprezentant, Łukasz Lonka, walczył jak lew i ostatecznie ukończył swój wyścig na 27 pozycji. 

Następnie na torze pojawiły się maszyny klasy MX2. Po dobrym starcie młodego Hiszpana Jorge Prado, wszystkie oczy były skupione na pojedynku Jeremy’ego Seewera i Jeremy’ego Van Horebeeka, którego dawno nie widzieliśmy na motocyklu pojemności 250 ccm. Obaj panowie dali pokaz świetnej jazdy, po której na pierwszym miejscu zameldował się Belg. Kolejny trudny start zaliczył zespół Polski, ponieważ Szymon Staszkiewicz po poważnych problemach na pierwszym okrążeniu zdołał dojechać na 35 pozycji.

Ostatni wyścig kwalifikacyjny należący dla klasy Open to pokaz kunsztu jazdy Jeffrey’a Herlingsa, który na stałe przesiada się na motocykl pojemności 450. Prowadził od samego początku i nikt nie był mu wstanie zagrozić. Za jego plecami Gauthier Paulin przez cały wyścig był pod presją Deana Ferrisa, ale Australijczyk ostatecznie nie był wstanie wyprzedzić francuskiego szofera niesionego wsparciem wielu kibiców. Tomasz Wysocki, który jechał w barwach Polski, pojechał bardzo dobry wyścig i skończył na 20 miejscu. 

W klasyfikacji krajów prowadzi Francja przed Belgią i Holandią. Po wielu problemach, zespół USA do niedzielnych wyścigów wystartuje dopiero z 15. miejsca. Zespół Polski, który także zaliczył wiele przygód, kończy kwalifikacje na 27. pozycji, co gwarantuje start w finale B. 

Foto: mxlarge.com

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr