tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2021: Druga runda na torze Misano moe wyoni mistrzw wiata a w dwch klasach
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2021: Druga runda na torze Misano moe wyoni mistrzw wiata a w dwch klasach

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.21, 20:08 Drukuj

Zawodnicy MotoGP ponownie zawitają na tor Misano i tym razem w klasach Moto3 i MotoGP pojawia się pierwsza szansa na przypieczętowanie tytułów mistrzowskich przez liderów klasyfikacji. Matematyczne założenia są jednak dość odważne.

W klasie Moto3 prowadzi oczywiście Pedro Acosta, który ma na koncie 218 punktów, a na drugim miejscu jest Dennis Foggia ze stratą 30 punktów. Co musi się wydarzyć, by Acosta sięgnął po tytuł mistrzowski? Tegoroczny debiutant musiałby ukończyć wyścig z przewagą 21 punktów. To oznacza, że Foggia musiałby dojechać na miejscu dwunastym lub nawet gorzej. Trzecie miejsce zajmuje Sergio Garcia, który ma 168 punktów. Garcia nie pojawi się jednak w ten weekend na polach startowych z powodu kontuzji. Co mówią statystyki? Acostę po raz ostatni widzieliśmy na podium podczas Grand Prix Styrii, kiedy wygrał wyścig. Foggia wygrał poprzedni wyścig na torze Misano, a w Stanach Zjednoczonych dojechał na drugiej pozycji.

NAS Analytics TAG

W klasie Moto2 sytuacja jest bardzo ciekawa, ponieważ o tytuł walczą zawodnicy z tego samego teamu. Remy Gardner prowadzi i ma na koncie 271 punktów, a Raul Fernandez traci do niego już tylko 9 punktów. W takiej sytuacji nie ma szans na rozstrzygnięcie losów tytułu w Misano. Gardner ostatni raz wygrał wyścig podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, w Aragon i Misano był drugi, a wyścigu w Teksasie nie ukończył. Fernandez ma za to na koncie trzy wygrane z rzędu - w Aragon, Misano i Teksasie. Trzecie miejsce zajmuje Marco Bezzecchi, który ma 206 punktów.

Wreszcie mamy klasę MotoGP, gdzie Fabio Quartararo prowadzi z wynikiem 254 punktów, a Francesco Bagnaia traci do niego aż 52 punkty. Tu kombinacji jest sporo. Jeśli Quartararo wygra wyścig, to bez względu na to, które miejsce zajmie Bagnaia - zostanie mistrzem świata. Kolejne scenariusze w dużym uproszczeniu zakładają, że zawodnik Ducati nie może dotrzeć do mety przed Francuzem. Bagnaia zaprezentował ostatnio bardzo dobrą formę, ponieważ w Aragon i Misano był pierwszy, a w Teksasie dotarł na metę jako trzeci. Quartararo w dwóch ostatnich wyścigach przyjechał na drugim miejscu, a w Aragon był dopiero ósmy.

Harmonogram rundy znajdziecie jak zawsze na www.motogp.com, a relację na żywo możecie obejrzeć na www.polsatsport.pl.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr