tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Monika Jaworska Mistrzynią Włoch Stock 600 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Monika Jaworska Mistrzynią Włoch Stock 600

Autor: Informacja prasowa 2011.09.13, 13:09 5 Drukuj

W pierwszy weekend września na włoskim torze Franciacorta odbyła się ostatnia runda Trofeo Femminile, w której wzięło udział 18 zawodniczek. Finał był pełen emocji, a ostateczny wynik do końca pozostawał tajemnicą. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu wydarzeń w ten weekend.

W czasie sobotnich kwalifikacji Monika Jaworska była bezkonkurencyjna i wykręcając najlepszy czas ze wszystkich zawodniczek (1’15”691) wywalczyła sobie start z pole position.

Podczas niedzielnego wyścigu największą niewiadomą była pogoda. Po ulewnym deszczu zawody przerwano i przez dłuższy czas nie było pewne, czy zobaczymy Monikę i inne zawodniczki na torze. Dyrekcja toru dosyć długo ociągała się z podjęciem decyzji czy wznowić zawody, czy wyznaczyć nową datę wyścigu. Nerwowo było również w padokach. Ostatecznie wznowiono zawody tylko dlatego, iż przestało padać, a woda z toru zniknęła. Do tego nawet wyszło słońce, ale ogłoszono "wet race".

Katanka zaliczyła kolejny świetny start i prowadziła pierwsze dwa okrążenia aż do momentu, gdy zaliczyła poważny uślizg motocykla. Udało się jej uratować przed wywrotką, ale moment ten wykorzystały rywalki, wyprzedzając ją. Monika kontynuowała wyścig, ale odpuściła nawiązanie walki o podium z czołówką, ponieważ motocykl nie był stabilny i nie pozwalał na szybszą jazdę, a nie chciała ryzykować upadku. Najważniejszym było bezpiecznie dojechać do mety. Ostatecznie Monika ukończyła wyścig na piątym miejscu w ogólnej klasyfikacji i na czwartym w klasie 600 - to wystarczyło do zdobycia tytułu Mistrzyni Włoch Trofeo Femminile w klasie 600 oraz tytułu Vice Mistrzyni Włoch w ogólnej klasyfikacji (600 razem z 1000).

Wyniki Trofeo Femminile 2011.

katanka podium franciacorta
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Młoda 16/12/2011 16:49

Brawo!

Odpowiedz
Autor:Olka 24/09/2011 21:04

super :-) gratulacje

Odpowiedz
Autor:peli 13/09/2011 18:44

Gratulacje

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę