tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Modeka Milena - na miasto
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Modeka Milena - na miasto

Autor: mija 2015.07.21, 12:02 Drukuj

Nazwa i model kurtki: Modeka Milena

Wykonanie: Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Kurtkę wykonano z bardzo miękkiej i miłej w dotyku skóry jagnięcej. W środku została podszyta bawełną, a na rękawach satyną. Na plecach znajdziemy przestrzeń na tylny protektor. Miejsce na ochraniacze znajdują się także a na łokciach oraz barkach. Wszystkie ochraniacze trzeba jednak dokupić dodatkowo (wydatek ok. 170 zł). W Milenie znajdziemy cztery kieszenie: dwie zewnętrzne, dwie wewnętrzne: po jednej na telefon oraz na dokumenty (plus dwie mikro kieszenie na przedzie). Jedyne czego w tej kurtce brakuje na pierwszy rzut oka to spięcia ze spodniami, którym (zazwyczaj w przypadku niezależnych elementów motocyklowej garderoby) jest pasek do przeplecenia przez szlufkę spodni.

NAS Analytics TAG

Dopasowanie/komfort: Po pierwszej przymiarce kurtki (jeszcze bez protektorów), Modeka Milena dobrze się układała jednak była  nieco luźna. Zapewne takie było założenie projektantów bowiem model ten można  z powodzeniem stosować także w codziennym użytkowaniu. Po wpięciu ochraniaczy szybko się okazało, że kieszenie na protektory barkowe są bardzo ciasne co sprawia, że po ich włożeniu odznaczają się mocno na kurtce. Tylni protektor na plecach odstaje dosyć mocno i obawiam się, że jest położony zbyt nisko co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo. Celowo użyłam słowa „obawiam” bo normy europejskie nie określają położenia protektora a jedynie minimalny obszar ochrony pleców oraz wartość  siły, którą protektor powinien przyjąć. Modeka Milena w przypadku jazdy po mieście i krótkich przelotówek spisuje się nieźle do momentu gdy z nieba nie leje się żar. Przy temperaturze powyżej 30 stopni i niskiej prędkości bądź postoju na światłach, umieszczona na rękawach podszewka z satyny zaczyna przylegać do ciała, a w kurtce można poczuć się jak w saunie. Nieco inaczej sprawa się ma przy wyższych prędkościach. Dyskomfort znika i ponownie można cieszyć się jazdą. Warto również zwrócić uwagę, że kurtki nie wyposażono w podpinkę ocieplającą a zatem przy znaczącym spadku temperatury warto zabrać ze sobą bluzę. Na koniec nadmienię także, że kieszonka oznaczona rysunkiem telefonu nie zdaje egzaminu w przypadku nawet mniejszych smartfonów.

Wodoodporność:  Produkt nie jest dedykowany do jazdy w deszczu

Przeznaczenie:  Krótki krój, wykorzystany materiał oraz zastosowane rozwiązania klasyfikują Modekę Milenę jako typową kurtka na miasto. Jest ona dedykowana dla tych, którzy nie oczekują skomplikowanych rozwiązań od odzieży motocyklowej. Biorąc pod uwagę wszystkie za oraz przeciw moja finalna ocena dla tego produktu to trzy z plusem.

Cena: 1090 zł

Ocena: 3+

Gdzie kupić?

Dane producenta:

 • Miękka skóra jagnięca najwyższej jakości
 • Bawełniana podszewka
 • Satynowa podszewka w rękawach
 • Kieszenie na protektory barkowe, łokciowe i plecowy
 • Opcjonalnie dostępna z protektorami barkowymi i łokciowymi SaS-Tec® SCL-1 oraz plecowym SaS-Tec® SCL-19
 • Materiał wierzchni: 100% skóra jagnięca
 • Podszewka: 50% bawełna, 50% satyna

Kolor: antracyt
Rozmiary: 34 – 44
Nr: 10790

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Yamaha Giggle Modeka MilenaProtektor boczny kurtka damska
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Kurtka Modeka MilenaKurtka damska Modeka Milena
Modeka Milena kurtkaTylny protektor Modeka Milena
Podszewka kurtki Modeka MilenaModeka miejsce na kieszonke
Kieszen boczna Modeka MilenaKieszen zewnetrzna Modeka Milena
Zapiecie gorne Modeka MilenaDucati Scrambler Modeka Milena
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr