tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzowie z BMW Sikora Motorsport celuj w kolejne tytuy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Mistrzowie z BMW Sikora Motorsport celuj w kolejne tytuy

Autor: Informacja prasowa 2019.02.04, 15:56 Drukuj

Zawodnicy bielskiego zespołu BMW Sikora Motorsport zdominowali motocyklowe zmagania w sezonie 2018, sięgając aż po trzy tytuły mistrzowskie zarówno w kraju, jak i za granicą. Michał Filla, Bartłomiej Wiczyński i Ireneusz Sikora wkrótce staną do walki o kolejne. Ich bronią będzie całkowicie nowy model BMW S1000RR.

Pochodzący z Czech Michał Filla w motocyklowych mistrzostwach Polski karty w barwach BMW Sikora Motorsport rozdaje już od 2012 roku, kiedy wywalczył pierwszy z czterech zdobytych z rzędu tytułów mistrza klasy Superstock 1000. W sezonie 2018 37-latek w imponującym stylu sięgnął po piąty!

NAS Analytics TAG

Po drodze wygrał osiem z dwunastu wyścigów, a w dwóch kolejnych stanął na drugim stopniu podium. Jakby tego było mało, Filla zdominował także europejskie mistrzostwa Alpe Adria, wygrywając aż dziewięć z dwunastu wyścigów i sięgając po tytuł już we wrześniu.

"Sezon 2018 był jednym z najlepszych w mojej karierze - podsumowuje Michał Filla. - Zespół przygotował dla mnie nowy, świetny motocykl, z którym przez cały rok nie mieliśmy najmniejszych problemów, wygrywając dziewięć pierwszych wyścigów Alpe Adria i wcześnie sięgając po tytuł, zarówno w klasyfikacji zawodników, jak i zespołów. Także atmosfera w ekipie była rewelacyjna, a to dla nas wszystkich bardzo ważny element, który z pewnością pomógł w wywalczeniu tak dobrych wyników."

Mimo kontuzji kolana sezon 2018 solidnie rozpoczął ustępujący mistrz klasy Superstock 1000 Bartłomiej Wiczyński, który za sterami BMW S1000RR na oponach Pirelli wywalczył podia w dwóch pierwszych wyścigach WMMP w Poznaniu, a także podium w rundzie Alpe Adria. Choć z dalszej rywalizacji wyeliminowała go wspomniana kontuzja, popularny "Wilku" pomógł ekipie BMW Sikora Motorsport w przypieczętowaniu tytułu mistrzów w klasyfikacji zespołowej Alpe Adria.

"Rok temu w ogóle nie planowałem startów, ponieważ wracałem do zdrowia po kontuzji i operacji kolana, ale zespół BMW Sikora Motorsport przekonał mnie aby spróbować - wyjaśnia Bartłomiej Wiczyński. - W pierwszych czterech wyścigach pokazałem bardzo dobre tempo, ale nie chciałem walczyć tylko o podia, a o tytuł. Postanowiłem więc skupić się na rehabilitacji, by wrócić na tor w tym roku i rywalizować z Michałem o mistrzostwo. Kontuzja to już historia, a nowe BMW śni mi się po nocach, dlatego nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu. Chcę w tym roku pobić swoje rekordy na wszystkich torach. Cieszę się, że ponownie wystartujemy wspólnie z Michałem i Irkiem, ponieważ tworzymy razem bardzo zgrany zespół."

Po dwuletniej nieobecności spowodowanej kontuzją nogi na tor w sezonie 2018 wrócił także trzykrotny mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora, który wygrał już w trzecim wyścigu mistrzostw Polski i dzięki w sumie ośmiu podiom sięgnął po tytuł drugiego wicemistrza kraju.

"Po kontuzji zaczynałem praktycznie od zera, dlatego nie spodziewałem się walki o tytuły - mówi Ireneusz Sikora, który na swoim koncie ma m.in. starty w MŚ World Superbike czy World Endurance. - Jestem więc bardzo zadowolony z tak szybkiego powrotu do formy i walki w czołówce. Dziękuję także naszym partnerom; w tym m.in. marce Proline - producentowi najlepszych narzędzi dla fachowców i BMW Polska, za kolejny rok świetnej współpracy i wsparcia. W nadchodzącym sezonie cała nasza trójka chce walczyć o tytuły. Nie możemy się także doczekać debiutu nowego modelu BMW S1000RR."

W sezonie 2019 ekipa BMW Sikora Motorsport wystartuje ponownie zarówno w mistrzostwach Polski, jak i w cyklu Alpe Adria. Wyścigi pierwszej rundy Alpe Adria odbędą się w ostatni weekend kwietnia na słowackim torze Slovakiaring. Zawodnicy klasy Superstock 1000 w tym roku walczyć będą o prestiżowy Puchar Europy. Sezon mistrzostw Polski WMMP rozpocznie się z kolei w połowie maja w Poznaniu.

Więcej informacji o zespole na oficjalnej stronie oraz na profilu FB

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr