tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 LS2 Cabrio Carbon - karbonowy zawrót głowy Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
2019 05 Motul Afryka Tlo Premium
NAS Analytics TAG

LS2 Cabrio Carbon - karbonowy zawrót głowy

Autor: Beavis 2015.11.23, 12:05 Drukuj

900 gram na głowie to niewiele. Testujemy karbonowy kask otwarty marki LS2.

LS2 kojarzone jest raczej z produktami ze średniej półki półki cenowej. Ostatnio jednak w redakcji miło zaskoczył nas sportowy Arrow R, testowany przez naszego redaktora naczelnego na torach wyścigowych. Arrow R jest jednak o 100 zł tańszy od otwartego Cabrio Carbon. Czy karbonowy, otwarty garnek za blisko 800 zł marki LS2 jest wart swojej ceny?

Materiały i wykonanie: Skorupa LS2 Cabrio Carbon, jak nie trudno się domyślić, wykonana jest z karbonu. Producent wykorzystał kilka warstw lekkiego materiału, znajdując optymalny balans pomiędzy bezpieczeństwem, a niską wagą. LS2 korzysta z autorskiej technologii produkcji skorupy, wykorzystując przy tym karbonową tkaninę o szerokich włóknach. Cabrio to także hipoalergiczna, wyciągana wyściółka, szyba oraz blenda z filtrem UV czy w końcu bezpieczne, łatwe w użytkowaniu zapięcie. Kask spełnia oczywiście wszystkie europejskie normy. Co do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń - ważący ok. 900 g LS2 wygląda świetnie, jest dobrze spasowany i nie trzeszczy.

Jedyne moje uwagi dotyczą systemu montażu i demontażu akcesoryjnej szyby. Gdy już postanowimy z miejskiego jet’a zmienić LS2 w owarty kask w chopperowym stylu, dojdziemy do momentu, w którym zobaczymy co kryje się pod spodem. Mocowanie szyby wydaje się rozpadać w rękach, mimo zastosowania metalowej śruby. Nic dziwnego, że producent dołączył metalowe “osłonki” w miejsce mocowania, ponieważ zostawienie go bez osłonięcia wyglądałoby mocno nieestetycznie. Cały proces jest prosty i nieskomplikowany, ale bez dwóch zdań ma się wrażenie, że coś zostanie zniszczone.

Komfort: Ciekawostka - LS2 Cabrio Carbon to jedyny kask o rozmiarze L jaki posiadam. Wszystkie inne, bez względu na firmę, są w rozmiarze M. Takie same spostrzeżenia mięli moi redakcyjni koledzy, którzy w przypadku kasków LS2 musieli zamawiać większe rozmiary. Warto na to zwrócić uwagę. Sam garnek, dzięki niskiej wadze, jest wygodny i nie męczy nawet przy dłuższej podróży. Pokonałem nim za jednym podejściem ponad 2000 km bez większego zmęczenia. Wentylacja i wygłuszenie niczym nie odstaje od konkurencyjnych rozwiązań, niczym też nie zaskakuje. Jeżdżąc bez szyby wolałbym żeby blenda nieco bardziej zachodziła na twarz - przy prędkościach powyżej 100 km/h strumień powietrza nieprzyjemnie “zawijał się” prosto w oczy. Tak jak wyżej, nie jest to nic niespotykanego dla tego typu kasków.

Przeznaczenie: LS2 Cabrio Carbon to idealne rozwiązanie dla miejskiego wojownika w stylu vintage. LS2 świetnie wygląda, zwłaszcza bez szyby, z zamontowanymi okrągłymi osłonkami z miedzianym kolorze. Cabrio dobrze sprawdzi się także na choperze czy cruiserze, nawet w dalszej trasie (o ile nie będzie się przesadzać z prędkością, ale przesadzanie z prędkością w kasku otwartym samo w sobie nie jest zbyt mądre). Wykonanie stoi na zaskakująco wysokim poziomie o ile nie będziemy za często majstrować przy mechaniźmie otwierania i zamykania szyby. Jeżeli popatrzymy na wagę, która według danych producenta plasuje się na poziomie 900 gram, to cena wydaje się sensowna.

Ocena: 4

Cena: 799 zł

Dane producenta:

 • Kask otwarty
 • Wypinane wnętrze nadające się do prania
 • Wnętrze wykonane z materiałów hipoalergicznych
 • 3 rozmiary skorupy
 • Rozmiary od XS do XXL
 • Materiał: karbon
 • Waga: 900 g
 • Zapięcie z możliwością szybkiego rozpinania 
 • Blenda z filtrem UV i Anti Fog
 • Akcesoryjna szyba
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
barton classic slidebarton classic jak marc marquez
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
barton classic w tereniels cabrio carbon chopper
ls cabrio carbon jetls cabrio carbon lans
ls cabrio carbon karbonowyls cabrio carbon
ls cabrio carbon miedzianyls cabrio carbon z blenda
ls cabrio carbon szybkals cabrio carbon szyba
ls cabrio carbon mocowaniels cabrio carbon blenda
 ls helmets 2015
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

  na górę