tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask LS2 FF323 Arrow R naszym zdaniem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask LS2 FF323 Arrow R naszym zdaniem

Autor: Lovtza 2015.10.29, 08:32 2 Drukuj

Kaski sportowe to bardzo ciężki temat dla ich producentów. Wysokie prędkości, potężne zawirowania powietrza stawiają wysokie wymagania aerodynamice produktu. Masa i poziom generowanego hałasu decydują o tym, czy po zjeździe z toru będziesz w stanie normalnie ruszać i posługiwać się głową. Do tego oczywiście dochodzą kwestie bezpieczeństwa, gdzie nie można chodzić na żadne kompromisy. To właśnie dlatego kaski przeznaczone do sportu są w ofercie większości producentów skorup produktami flagowymi, gdyż kryją w sobie najlepsze materiały, najlepsze rozwiązania konstrukcyjne i największy nakład prac badawczo rozwojowych.

A co byście powiedzieli na tani kask sportowy? W nasze ręce wpadł topowy model z oferty LS2 i oczywiście daliśmy mu wycisk na torze.

NAS Analytics TAG

Nazwa i model: LS2 FF323 Arrow R

Użyte materiały i wykończenie: Skorupa kasku wykonana jest w trzech rozmiarach z materiału, który LS2 określa jako trójkompozyt. Wewnętrzne wypełnienie to styropian. Do wykończenia wnętrza użyto przyjemnych w dotyku i praktycznie szarych tkanin (nie widać tak mocno zabrudzeń) z czerwonymi akcentami. Jakość zastosowany materiał jest bardzo dobra. To nie jest ten poziom wykończenia co w przypadku najdroższych japońskich kasków, ale nie ma się do czego przyczepić. Całe wnętrze jest rzecz jasna demontowalne, tak aby można było łatwo wyprać je, tudzież wymienić. Wewnątrz kasku znalazł się bardzo „modny” w ostatnich latach system umożliwiający łatwe wyjęcie wkładek bocznych przez ratownika medycznego w celu bezpiecznego zdjęcia kasku poszkodowanemu w wypadku. Szyba (dostępna w różnych barwieniach) wyposażona jest w skutecznego, choć mało odpornego na zarysowania pin-locka. LS2 wzorem topowych producentów zdecydował się na proste i sprawdzone zapięcie DD. Wizjer dysponuje specjalnym zamkiem umożliwiającym jednoznaczne dociśnięcie wizjera do uszczelek, co zapobiega przedostawaniu się do wnętrza kasku wody i co ogranicza (przynajmniej w teorii) hałas.

Komfort i codzienne użytkowanie: Kask zakłada się wygodnie. W przypadku osoby o w miarę typowej budowie głowy nie będzie problemów z komfortem użytkowania. Kask łatwo się również obsługuje w rękawicach. Zatrzask wizjera działa skutecznie, obsługa wlotów wentylacyjnych jest prosta. Prezentowany LS2 nawet przy dużych prędkościach (a sprawdzaliśmy go podczas wyścigu na Slovakiaring oraz testów na Silverstone) nie wykazuje problemów z aerodynamiką. Głową kierowcy nic nie szarpie, relatywnie niska masa sprawia, że po całym dniu z Arrowem na głowie szyja ma się bardzo dobrze. Co szalenie istotne, kierowca dzięki zastosowaniu dużego wizjera, ma ponadprzeciętnie szerokie pole widzenia. To są ewidentne plusy.

Są też minusy. Kask jest głośny. Dla wielu nie będzie to problemem, szczególnie dla tych, którzy standardowo jeżdżą z zatyczkami w uszach. Drugi minus to chaotyczna wentylacja. Co prawda jest ona całkiem skuteczna, ale kierowca ma mało przyjemne wrażenie, że przy dużych prędkościach ma przeciąg na twarzy. Ten element wymaga dopracowania.

Przeznaczenie: Kask LS2 FF323 Arrow R przeznaczony jest do jazdy na sportowych motocyklach zarówno na drogach publicznych, jak również po torze. Producent zapewnia, że to produkt identyczny z kaskiem używanym przez zawodników w Grand Prix (z których najbardziej znany jest Yonny Hernandez).

Oceniając ten kask warto mieć na uwadze jego cenę, która wynosi zaledwie niecałe 700 zł, a prostszych malowaniach może być niższa. Mówiąc krótko za ułamek ceny najdroższych japońskich kasków otrzymujemy bardzo przyzwoity produkt, który w naszym teście spisał się nadspodziewanie dobrze. Biorąc pod uwagę bardzo przystępną cenę, jesteśmy w stanie przymknąć oko na wymienione wyżej niedostatki i oceniamy produkt LS2 bardzo pozytywnie.

Ocena: 4+

Cena: 699 zł

Dane producenta:

 • Kask integralny
 • Wypinane wnętrze nadające się do prania
 • 3 rozmiary skorupy
 • Materiał Trójkompozyt 
 • Waga 1390g.
 • Zapięcie  DD - najbardziej niezawodne i trwałe zapięcie kasku   
 • Deflektor na nos 
 • Pinlock Max Vision w zestawie
 • Oddychająca wyściółka
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Slovakiaring 2015Slovakiaring race 2015
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Kask LS2 FF323 Arrow ROtwarty Kask LS2 FF323 Arrow R
Mocowanie szyby Kask LS2 FF323 Arrow ROznaczenia Kask LS2 FF323 Arrow R
Wentylacja Kask LS2 FF323 Arrow RSpoiler Kask LS2 FF323 Arrow R
Wlot powietrza Kask LS2 FF323 Arrow RRace Kask LS2 FF323 Arrow R
Wyjmowane poduszki boczne Kask LS2 FF323 Arrow RPudlo Kask LS2 FF323 Arrow R
Nowy Kask LS2 FF323 Arrow RWizjer Kask LS2 FF323 Arrow R
Rzut Kask LS2 FF323 Arrow RPrzod gora Kask LS2 FF323 Arrow R
Wnetrze Kask LS2 FF323 Arrow R2D Kask LS2 FF323 Arrow R
Tyl gora Kask LS2 FF323 Arrow RZatrzask Kask LS2 FF323 Arrow R
Bok Kask LS2 FF323 Arrow RSilverstone 2015
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr