tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kradzieże motocykli w 2023 r. Policyjne statystyki napawają optymizmem. Gdzie ginęło najwięcej maszyn?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kradzieże motocykli w 2023 r. Policyjne statystyki napawają optymizmem. Gdzie ginęło najwięcej maszyn?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.16, 16:30 1 Drukuj

Jazda motocyklem to nie tylko pszczoły i kwiatki. Z racji niewielkich gabarytów jednoślady są łatwym łupem dla złodziei. Dlatego przyglądamy się statystykom kradzieży w roku 2023 r. i choć nadal zginęło sporo maszyn, to w ogólnym rozrachunku można mówić o optymistycznym trendzie. Ile motocykli zostało skradzionych? Ile odzyskano? Które modele ginęły najczęściej?

Dane przytoczone w tekście zostały dostarczone przez Biuro Prasowe Komendy Głównej Policji i pochodzą z Krajowego Systemu Informacyjnego Policji. Dotyczą motocykli, które widnieją w systemie jako utracone. Czas na konkrety - w 2022 r. jako utracone zarejestrowano 559 motocykli, a w 2023 r. liczba ta wynosiła 498 sztuk, a więc o 61 mniej.

NAS Analytics TAG

Najwięcej przypadków zarejestrowano w Komendzie Stołecznej Policji i było ich 79. Na drugim miejscu znalazła się Komenda Wojewódzka we Wrocławiu z wynikiem 68 sztuk, a podium zamykała Komenda Wojewódzka w Poznaniu z liczbą 54 motocykli zarejestrowanych jako utracone. Najbardziej przyjazne dla motocyklistów okazało się woj. świętokrzyskie. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach odnotowała zaledwie 4 utracenia. Dalej znalazła się KWP Opole z liczbą 10 motocykli i KWP Rzeszów z liczbą 12 motocykli zarejestrowanych jako utracone.

Od czasu do czasu pojawiają się informacje, że służbom udaje się ujawnić utracone motocykle, które mogą wrócić do prawowitych właścicieli. Pod tym względem najlepiej wypadła Komenda Stołeczna Policji w Warszawie z liczbą 19 odzyskań, a dalej na podium mamy KWP Wrocław z wynikiem 15 sztuk i KWP Katowice z wynikiem 13 sztuk. Łącznie w systemie odnotowano 111 odzyskanych jednośladów zarejestrowanych jako motocykle.

Jakie motocykle kradziono najczęściej? Tu niestety informacje z systemu analitycznego trochę się rozjeżdżają, bo po poproszeniu o przekazanie listy 10 najczęściej kradzionych motocykli, otrzymałem niepełne dane. Na pierwszym miejscu z wynikiem 24 sztuk znalazła się Yamaha z bliżej nieokreślonymi modelami. Dziwić może drugie miejsce, na którym jest WSK 125 z wynikiem 22 egzemplarzy. Podium zamyka Honda. Z ciekawostek warto wspomnieć, że w pierwszej dziesiątce znalazł się też Suzuki Burgman z liczba 8 utraceń, Honda CBR 125 R również z liczbą 8 utraceń oraz Jawa 350 z wynikiem 7 sztuk.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę