Koniec imprezy Speed Day na Torze Poznań?

Autor: M.B. 2017.07.13, 20:45 7 Drukuj

Od dłuższego czasu krążyły pogłoski o tym, że impreza odbywająca się na Torze Poznań pod nazwą Speed Day jest nielegalna w świetle obowiązującego prawa. Śmierć uczestnika tej imprezy w ubiegłym roku spowodowała natychmiastowe wprowadzenie zakazu, który do tej pory nie był respektowany.

Na stronie Speed-day.pl możemy przeczytać zawiadomienie przedstawicieli Automobilklubu Wielkopolskiego:

Informuje się, iż z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w związku z pismem Wojewody Wielkopolskiego z dnia 28.06.2017 r. (zobacz pismo wojewody) skierowanym do Automobilklubu Wielkopolski, w którym Wojewoda Wielkopolski w sposób arbitralny stwierdza, że cykl imprez odbywających się pod nazwą "Speed Day" wyczerpuje przesłanki szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy, tj. stanowi działalność regulowaną możliwą do prowadzenia jedynie w "Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy" w rozumieniu ustawy o kierujących pojazdami i innych przepisach rozporządzających, odwołuje się zaplanowane na dni 17-18.07.2017 r. edycje ww. imprezy.

podpisano - Automobilklub Wielkopolski

Jest to efekt stanowczego wystąpienie wojewody do władz klubu z powodu nie respektowania jego zakazu. Czy to definitywny koniec tej imprezy? Wszystko na to wskazuje.

Zdjęcia
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:hhh 14/07/2017 11:18

wajda dopial swego

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę