tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki KFX450R vs. Access Motor SP450-S
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki KFX450R vs. Access Motor SP450-S

Autor: Eristof 2009.01.22, 13:36 1 Drukuj

strony: 1 2 3 4

Sport w rozumieniu japońskich i tajwańskich producentów quadów

Spory pomiędzy użytkownikami quadów renomowanych marek, takich jak Honda, Yamaha, Suzuki czy Kawasaki, a właścicielami czterokołowców z niższych półek, na których najczęściej widnieje tabliczka z napisem „Made in Taiwan" znajdziemy niemal na każdym forum poświęconym  tematyce quadowej. Osoby z lepszym zapleczem finansowym mogą swobodnie przebierać wśród najlepszych pojazdów i akcesoriów tuningowych do nich adresowanych. Ci, których nie stać na zakup pojazdów uznanych marek, zazwyczaj nie skupiają się przesadnie nad tym czym jeżdżą.

Generalnie w środowisku istnieje podział na japońszczyznę i chińczyki. Gdy już na necie rozwijają się dyskusje na temat możliwości i jakości obu tych grup maszyn, często można natrafić na wypowiedzi w stylu „Mam chinola, ale objechałem nim niejednego japończyka". Właśnie tego typu sytuacje zrodziły w mojej głowie pomysł na przeprowadzenie testu dwóch quadów sportowych z różnych półek, znajdujących się w tej samej klasie pojemnościowej. Wybór padł na model 2009 Kawasaki KFX450R i Access Motor SP450-S, który produkowany jest dla firmy Lucky Star. Czy naprawdę produkcja japońska jest aż tak dużo lepsza od tajwańskiej? Czy może chińczyki i tajwańczyki oferują znacznie lepszą relację ceny do jakości? U nas dowiecie się tego z pierwszej ręki.

Jako, że ciągle przygotowuję się do mojego debiutu wyścigach ATV na quady  mogłem spojrzeć jedynie okiem zwykłego „Kowalskiego". O pomoc w ocenie pojazdów od strony użyteczności w sporcie, poprosiłem zatem Pawła Sobczyka oraz Adama Wężyka z zespołu Sobczyk Racing Team. Chłopaki potrafią wycisnąć z każdego quada ostatnie soki, zatem trudno wymarzyć sobie bardziej rzetelną ocenę.

Czym charakteryzują się oba omawiane quady, co je odróżnia, a co jest dla nich wspólnym mianownikiem? Gdzie oba pojazdy czują się najlepiej i co wybrać decydując się na zakup pojazdu przeczytacie w dalszej części artykułu.

Film
Filmy:
Access Motor SP 450-S Kawasaki KFX450R Pawel Sobczyk Adam Wezyk
Access Motor SP 450-S Pawel Sobczyk Adam Wezyk
Kawasaki KFX450R Pawel Sobczyk Adam Wezyk

strony: 1 2 3 4

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
Kawasaki KFX450R w choinach
Kawasaki KFX450R slalom
Kawasaki KFX450R wygrywa
Lucky Star AM-SP450S i sandra
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę