tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM przenosi produkcj do Chin
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM przenosi produkcj do Chin

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.12, 07:47 3 Drukuj

KTM poinformował o przeniesieniu produkcji niektórych modeli do Chin. To efekt umowy podpisanej z chińskim gigantem CFMoto.

Najpierw kilka słów wyjaśnienia - chiński rząd bardzo dba o swoją gospodarkę. Dlatego jeżeli zaraniczny producent motocykli lub samochodów chce handlować na tamtejszym rynku, to musi wejść w układ joint venture z którymś z chińskich producentów. Wkład zagranicznego kapitału musi wynosić co najmniej 25%. Dlatego właśnie w Chinach produkuje się tyle samochodów i motocykli łudząco podobnych do zachodnich produkcji.

NAS Analytics TAG

KTM postawił na markę CFMoto, której quady są sprzedawane między innymi w Polsce. Motocykle CFMoto pojawiały się u nas pod szyldem Junaka. Najbardziej znanym był Junak NK650. Projekt bazował na Kawasaki ER6-N. Chińska fabryka wystartuje w czerwcu 2020 roku i będą w niej produkowane takie modele jak KTM Duke 790, Adventure 790, Duke 890 i 890 Adventure. Oprócz tego KTM udostępni CFMoto silniki LC8, co pozwoli Chińczykom na produkcję mocniejszych motocykli. Te z kolei mają trafić do Europy, Stanów Zjednoczonych, Australii, Azji, Indii  Ameryki Południowej.

Przeczytaj również: KTM 790 Adventure i Adventure R w teście Ścigacz.pl

W Mattighofen zostaną takie flagowce jak 1290 Super Adventure, 1290 Super Duke R oraz 1290 Super Duke GT. Przyszłe platformy bazujące na silnikach serii 790 i 890 również będą powstawały w Chinach. Przepustowość nowej fabryki to 50 000 motocykli rocznie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor: Totem 12/12/2019 23:12

Niby ktre modele???

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr