tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Juniorzy MX Kowalski Kids Team w Wiêcborku

Juniorzy MX Kowalski Kids Team w Wiêcborku

Autor: Informacja prasowa 2016.09.02, 10:14 Drukuj

Miniony weekend upłynął zawodnikom motocrossu pod znakiem V rundy Mistrzostw Polski w Więcborku. Warunki atmosferyczne wyraźnie nie sprzyjały zawodnikom, którzy musieli zmagać się z ponad 30 stopniowym upałem. Na szczęście na wysokości zadania stanęli organizatorzy. Tor jak zwykle w Więcborku był bardzo dobrze przygotowany, a cała impreza sprawnie zorganizowana. Na takich zawodników nie mogło zabraknąć objętych naszym patronatem zawodników ktmsklep.pl MX Kowalski Kids Team w składzie Mikołaj Białecki, Artur Gałuszka, Jakub Kowalski, Igor Lemańczyk, Wiktor Sobiech - MX65, Filip Rogowski, Mateusz Szafrański - MX85 i Artur Sikora - MX Junior.

Jako pierwsi walkę z rywalami, torem i pogodą podjęli najmłodsi zawodnicy z klasy MX65 (8-12 lat). W pierwszym wyścigu tuż za plecami lidera zameldował się Mikołaj Białecki, 4. był Wiktor Sobiech, 5. Jakub Kowalski, a 6. Artur Gałuszka. Igor Lemańczyk zajął 9. lokatę.

W wyścigu drugim stopień trudności zawsze rośnie - na torze pojawiają się dziury i koleiny po wyścigach starszych kolegów. Tym razem najlepiej z teamu wypadł reprezentant WKM Więcbork Wiktor Sobiech, który był 2. Za jego plecami zameldowali się kolejno Jakub Kowalski i Mikołaj Białecki. Błąd przy wyprzedzaniu dublowanego zawodnika kosztował Artura Gałuszkę utratę dobrej pozycji. Ostatecznie Artur przyjechał na metę dopiero 12. Wyścigu z powodu defektu motocykla nie ukończył Igor Lemańczyk. W klasyfikacji zawodów Wiktor Sobiech był 2.,Mikołaj Białecki trzeci, a czwarty imprezę ukończył Jakub Kowalski. Artur Gałuszka był 8., a Igor Lemańczyk 15.

W klasie MX85 rywalizowali Filip Rogowski, Mateusz Szafrański, Wiktor Sobiech i Jakub Kowalski. Doskonale znający tutejszy tor Wiktor Sobiech dojechał do mety pierwszego wyścigu na 4. miejscu, 6. był Jakub Kowalski, a 7. Mateusz Szafrański. Filip Rogowski  zajął 10. pozycję.

Drugi wyścig to 5 miejsce Wiktora Sobiecha, Mateusz Szafrański i Jakub Kowalski zamienili się miejscami, a o jedno oczko awansował Filip Rogowski. W klasyfikacji zawodów 5. miejsce padło łupem Wiktora Sobiecha, 6. był Mateusz Szafrański, 7. Jakub Kowalski. Filip Rogowski zajął 9. lokatę.

W wyścigach klasy MX Junior Rywalizował Artur Sikora. W silnej stawce zawodników zajął odpowiednio 10. i 9. miejsce co dało mu 9. miejsce w całych zawodach.

Za dwa tygodnie ostatnia runda Mistrzostw Polski w Gdańsku.